Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Zavedená firma připravila stát na daních o 12 milionů

 
pátek, 3. února 2012, 08:22

Jihočeští kriminalisté obvinili trojici zástupců jedné ze známých českobudějovických firem z daňových podvodů za více jak 12 milionů korun, ke kterým došlo za poslední dva roky. Budějckou Drbnu o tom informoval mluvčí Policie ČR Jiří Matzner.

Zadržením dvou zástupců známé firmy z Budějc, následnou domovní prohlídkou a zajištěním důkazních prostředků začali kriminalisté rozplétat několikaleté podvodné hospodaření seriózně se tvářící dlouholeté firmy. „Vyšetřováním zjistili milionové daňové podvody maskované několika způsoby. V polovině tohoto týdne tak zahájili trestní stíhání třech zástupců společnosti,“ řekl policejní mluvčí.

Podvodníci byli obviněni ze zločinu zkrácení daně, poplatku a jiné podobné platby, spáchaného formou spolupachatelství. Šlo o výkonného ředitele společnosti, třiasedmdesátiletého muže z Českobudějovicka, předsedkyni představenstva (žena, 55 let, Českobudějovicko) a předsedu dozorčí rady společnosti (muž, 52 let, České Budějovice). Trojlístek podnikavců kriminalisté vyšetřují na svobodě.

Od 1. ledna 2007 do 31. prosince 2009 měli obvinění zahrnout do účetnictví firmy fiktivní daňové doklady o nákupech zboží a platbách za provedené služby od různých dodavatelských subjektů, které však nikdy neexistovaly. Činili tak s úmyslem zkrátit své daňové povinnosti a získat pro firmu finanční prospěch. Všechny tyto fiktivní náklady jako plátci daně z přidané hodnoty uplatnili u Finančního úřadu České Budějovice.

Společnost podnikala a obchodovala v mnoha oblastech, jako nákup zboží, zprostředkování služeb, inženýrská činnost ve výstavbě, reklamní činnost, provádění staveb, zámečnictví, nástrojářství a další.

„Pravděpodobně s ohledem na velké spektrum aktivit se dařilo obviněnému trojlístku několik let takto podvádět finanční úřad a tím i stát. Nejen, že byly zahrnovány do účetnictví firmy fiktivní, vlastně vymyšlené faktury, ale také naopak obvinění zástupci firmy zatajovali a neuváděli některé daňové doklady od svých odběratelů za skutečně prodané zboží a služby. Tímto jednáním tak výrazně zkreslovali účetnictví společnosti, které činili nesrozumitelným a nepřehledným,“ vysvětlil Jiří Matzner.

Na jednání společnosti upozornil jihočeské kriminalisty, specialisty na závažné hospodářské trestné činy, českobudějovický finanční úřad, který podal trestní oznámení. Kriminalisté v rámci vyšetřování případu dokazují obviněnému trojlístku zatím způsobenou škodu ve výši více jak 12 milionů korun.

„V případě odsouzení by pachatelům hrozil, dle trestního zákoníku, trest odnětí svobody od pěti do deseti let, neboť způsobili škodu velkého rozsahu,“ uzavřel Matzner.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • KOMENTÁŘ: Babišovi voliči aneb falešný mýtus...

  • Z ulic se přestěhovali do přírodní...

  • Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici na...

  • PŘÍBĚH: Tahoun budějckého Dynama Wermke si...

Reklama
 
 

Kam dál?

Policie si mne ruce, krádeží aut vloni ubylo

čtvrtek, 2. února 2012, 20:10

V loňském roce zapsali policisté Jihočeského kraje do celostátní databáze ukradených aut 345 vozidel, což bylo o 59...

Výtečníci získali z úvěrového podvodu čtvrt milionu

čtvrtek, 2. února 2012, 08:14

Českobudějovickým policistům se podařilo odhalit další úvěrový podvod. V hledáčku specialistů z oddělení hospodářské...

Střechu rodinného domu v Roudném zachvátily plameny

středa, 1. února 2012, 13:12

Budějčtí hasiči měli dnes ráno napilno. Pět minut po druhé hodině ranní vyrazily osádky cisteren ze stanic České...