Ve slévárně zinku hořelo, škoda jde do milionů

 
čtvrtek, 9. srpna 2012, 19:43

Požár střechy tlakové slévárny zinku Motoru Jikov v Českých Budějovicích způsobil ve čtvrtek krátce před 17. hodinou mnohamilionovou škodu.

V objektu byly zaparkované stroje, které oheň rovněž poškodil. Požár likvidovalo několik profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů.

„Na budově a na strojích vznikla škoda, jejíž odhad se pohybuje kolem 7,5 milionu korun. Během pátku proběhne vyšetřování příčiny požáru. Je možné, že se výše škody bude ještě měnit,“ řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Požár hasiči zlikvidovali sedm minut po šesté hodině večerní. Příčinou jeho vzniku je podle vyšetřování hasičů technická závada - nepředpokládané změny provozních parametrů. Nikdo se naštěstí nezranil.

AKTUALIZOVÁNO: Včera jsme prezentovali informaci, že šlo o budovu patřící firmě Bosch. Na základě podnětů čtenářů Budějcké Drbny ale hasiči svoji tiskovou zprávu aktualizovali.

„Informace, které jsme já důstojníci Operačního střediska HZS Jihočeského kraje z místa zásahu obdržely, vypovídaly, že se jedná o objekt bývalé slévárny Motoru Jikov, který je nyní v areálu firmy Robert Bosch, s. r. o. Kdo je majitelem objektu, zjišťují hasiči až po ukončení zásahu v rámci vyšetřování požáru,“ uvedla Vendula Matějů a pokračovala:  V době, kdy jsem psala tiskové zprávy o požáru, jsme já ani Operační středisko HZS Jihočeského kraje tuto skutečnost neznaly. K omylu došlo nedopatřením. Firmě Robert Bosch, s. r. o. se tímto velmi omlouvám a věřím, že tím nebyla poškozena jeho pověst.“

Foto: Tomáš Hájíček a HZS Jihočeského kraje

Komentáře

Tomáš Hájíček

Jde o slévárnu zinku...chytla střecha od horkého kovu,který prostříkl ze stroje při plnění formy ...fotky zde http://www.budejckadrbna.cz/profile/tomas-hajicek/photo/1-pozar-motor-jikov.html

pátek, 10. srpna 2012, 06:45
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Stále více jihočeských poboček pošt...

  • U Českého Krumlova hořel v pátek kamion,...

  • Na jihu Čech se stal závažný zločin. Došlo k...

  • Na jihu Čech se od čtvrtka pohřešuje pět dětí

Reklama