Budějcká drbna - super drbna online » Zprávy » Krimi » Ve slévárně zinku hořelo, škoda jde do milionů
 

Ve slévárně zinku hořelo, škoda jde do milionů

Požár střechy slévárny zinku firmy Motor Jikov
Požár střechy slévárny zinku firmy Motor JikovPožár střechy slévárny zinku firmy Motor JikovPožár střechy slévárny zinku firmy Motor JikovPožár střechy slévárny zinku firmy Motor JikovPožár střechy slévárny zinku firmy Motor JikovPožár střechy slévárny zinku firmy Motor JikovPožár střechy slévárny zinku firmy Motor JikovPožár střechy slévárny zinku firmy Motor JikovPožár střechy slévárny zinku firmy Motor Jikov

čtvrtek, 9. srpna 2012, 19:43

Požár střechy tlakové slévárny zinku Motoru Jikov v Českých Budějovicích způsobil ve čtvrtek krátce před 17. hodinou mnohamilionovou škodu.

V objektu byly zaparkované stroje, které oheň rovněž poškodil. Požár likvidovalo několik profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů.

„Na budově a na strojích vznikla škoda, jejíž odhad se pohybuje kolem 7,5 milionu korun. Během pátku proběhne vyšetřování příčiny požáru. Je možné, že se výše škody bude ještě měnit,“ řekla mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Požár hasiči zlikvidovali sedm minut po šesté hodině večerní. Příčinou jeho vzniku je podle vyšetřování hasičů technická závada - nepředpokládané změny provozních parametrů. Nikdo se naštěstí nezranil.

AKTUALIZOVÁNO: Včera jsme prezentovali informaci, že šlo o budovu patřící firmě Bosch. Na základě podnětů čtenářů Budějcké Drbny ale hasiči svoji tiskovou zprávu aktualizovali.

„Informace, které jsme já důstojníci Operačního střediska HZS Jihočeského kraje z místa zásahu obdržely, vypovídaly, že se jedná o objekt bývalé slévárny Motoru Jikov, který je nyní v areálu firmy Robert Bosch, s. r. o. Kdo je majitelem objektu, zjišťují hasiči až po ukončení zásahu v rámci vyšetřování požáru,“ uvedla Vendula Matějů a pokračovala:  V době, kdy jsem psala tiskové zprávy o požáru, jsme já ani Operační středisko HZS Jihočeského kraje tuto skutečnost neznaly. K omylu došlo nedopatřením. Firmě Robert Bosch, s. r. o. se tímto velmi omlouvám a věřím, že tím nebyla poškozena jeho pověst.“

Foto: Tomáš Hájíček a HZS Jihočeského kraje

Napsal Pavel Kacerovský

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
Tomáš Hájíček
Tomáš HájíčekJde o slévárnu zinku...chytla střecha od horkého kovu,který prostříkl ze stroje při plnění formy ...fotky zde http://www.budejckadrbna.cz/profile/tomas-hajicek/photo/1-pozar-motor-jikov.html
pátek, 10. srpna 2012, 06:45
 

Facebook komentáře

 
 
 
 
 

Partneři portálu Budějcká Drbna

Partner sekce Vzdělání a Byznys

VŠTE

Partner sekce Volejbal

ERREA
 

Malostranská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Budějcká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Brněnská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Liberecká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Michael Daněk

Olomoucká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Rency s.r.o.

 

TRIMA CB Advertisement

Všechna práva vyhrazena, jakékoli užití obsahu včetné obsahu a grafiky podléhá schválení provozovatelem serveru.

O projektu | Etický kodex | Kontakty | Tiráž | RSS

Budejckadrbna.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

 

CHCIWWWSTRANKY.CZ