Při nehodě u Velešína zahynula tříčlenná rodina z Polska

 
pondělí, 20. srpna 2012, 19:09

Obrovská tragédie zastavila dnes krátce před 18. hodinou provoz na mezinárodní silnici E55 z Českých Budějovic směrem do Dolního Dvořiště. Mezi Velešínem a Netřebicemi na Českokrumlovsku došlo k čelnímu střetu osobního a nákladního automobilu.

Obětí nehody je dvaatřicetiletý muž, osmadvacetiletá žena a jejich pětiletý syn z Polska.

Za obcí Velešín řidič Opelu Caravan objížděl dvě stojící vozidla, ale nezařadil se včas zpátky do svého jízdního pruhu a jel stále po středu komunikace. V tu dobu jela proti cisterna značky Volvo, na což řidič osobního automobilu pravděpodobně nestačil zareagovat a čelně narazil do přední části náklaďáku,“ řekl mluvčí jihočeské policie Milan Bajcura.

„Všichni tři mrtví utrpěli devastující smrtelná zranění,“ doplnila Petra Kafková ze Záchranné zdravotnické služby Jihočeského kraje.

Podle mluvčího Bajcury proběhne soudní pitva, která bude zjišťovat, zda řidič nebyl ovlivněn alkoholem či jinou látkou, popřípadě jestli není na vině zdravotní komplikace.

„Silnice byla uzavřena mezi 18. a 21. hodinou,“ sdělil Milan Bajcura a dodal, že policie odkláněna dopravu přes Dolní Třebonín a Český Krumlov.

Foto: Policie ČR

 


 

Komentáře

Ivan Škop

Bohužel to vypadá, že řidič Opelu udělal fatální chybu buď v důsledku únavy či nepozornosti. Bohužel s polskými řidiči mám spíše špatné zkušenosti. Jen by mne, a podle mne by to mělo zajímat i policii, proč stojí 2 auta na takto frekventované silnici. Potřebovali si poklábosit?Potřebovali se podívat do mapy?Zatelefonovat?Vymočit? .... tak si zastavíme a všichni ostatní ať nás objedou... ale tímto vytvoří kritickou situaci na silnici a pak je již blízko k takovéto tragedii. Ale jednoznačně za to mohl někdo jiný.

čtvrtek, 23. srpna 2012, 00:05
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Českobudějovický Bosch nabízí přímý nástup...

  • Jihočeské památky otevřou běžně nepřístupné...

  • Mezi tři největší budějcké sportovní kluby...

  • Policisté podali návrh na obžalování muže,...

Reklama
 
 

Nabídka jihočeských realit

 
Kaplice 2+1 okr.Č.Krumlov

Kaplice 2+1 okr.Č.Krumlov

Cena: 670 000 Kč
Stavební parcela

Stavební parcela

Cena: 750 Kč/m²
Music bar

Music bar

Cena: 20 000 Kč/měsíc
Byt 3+1, Třeboň

Byt 3+1, Třeboň

Cena: 1 680 000 Kč
Rodinný dům-dřevostavba

Rodinný dům-dřevostavba

Cena: 2 350 000 Kč