Octavia narazila u Výstaviště do sloupu, zranilo se pět lidí

 
pondělí, 3. září 2012, 22:40

Poklidný pondělní večer v Budějcích ukončila těžká dopravní nehoda, která se stala v půl desáté na Husově třídě před Výstavištěm. Zranilo se pět lidí.

Škoda Octavia, kterou řídil mladík - ročník narození 1993 - narazila do sloupu veřejného osvětlení.

„Na místě je pět zraněných osob,“ řekla Budějcké Drbně mluvčí policistů Štěpánka Uhlířová. Ve voze jeli totiž kromě mladého řidiče ještě dva mladíci a dvě dívky.

Dvě dívky a dva mladíci utrpěli středně těžká zranění, převážně zlomeniny horních končetin a poranění zad.

„Tito čtyři byli transportováni ve stabilizovaném stavu na traumacentrum českobudějovické nemocnice. Nejzávažněji byl zraněn mladý muž, který zůstal zaklíněný ve voze,“ uvedla Petra Kafková, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

Jak dodala, po vyproštění příslušníky Hasičského záchranného sboru byl tento mladík transportován s podezřením na mozkolebeční poranění na ARO Nemocnice České Budějovice. „Jeho stav je kritický,“ uzavřela Kafková.

 „Příčiny havárie jsou předmětem dalšího vyšetřování, s největší pravděpodobností ji však způsobila vysoká rychlost,“ doplnila Uhlířová.

Foto a video: Patrik Sponar a Roman Jinšík

Komentáře

Ladislav Foltýn
Ladislav Foltýn

Věk opravdu hraje velikou roli, obzvlášť v podobných případech, bohužel. Jde totiž ve většině případů a nedostatečné zkušenosti a tedy i uvědomění si možného rizika! Setkávám se totiž s obdobnými případy téměř denně... Nezbývá než jen popřát aktérům této nehody maximum štěstí a držet jim pěsti. Snad se poučí.. ;-)

úterý, 4. září 2012, 12:05
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na jihu Čech se stal závažný zločin. Došlo k...

  • Policie pátrá od pátku po šestatřicetiletém...

  • K nehodě mezi Velešínem a Netřebicemi musel...

  • KFC otevře v budějckém Mercury novou...

Reklama