Nezletilý mladík, který se snažil utéct, nadýchal 1,6 promile

 
pondělí, 20. února 2012, 13:23

V neděli dvě hodiny po půlnoci si hlídkující budějčtí městští strážníci všimli poblíž DK Metropol skupinky tří mladíků, kteří se mezi sebou vzájemně napadali. Když u nich policisté zastavili, dotyční na nic nečekali a dali se hned na útěk.

„Při pronásledování se muži rozprchli každý jiným směrem, a proto se podařilo dostihnout pouze jediného z nich, do kterého jiný z mužů při útěku strčil. Díky tomu mladík skončil na zemi a následně i v rukou hlídky,“ řekl Václav Sup, mluvčí Městské policie České Budějovice.

Podle něj se jednalo o sedmnáctiletého mladíka, jenž uvedl, že byl napaden při čekání na autobus. „Kdo a proč jej napadl, však sdělit odmítl. Uvedl pouze totožnost osoby, která utíkala spolu s ním,“ dodal Sup a zároveň zmínil, že s touto osobou měl chlapec vypít láhev rumu. Při následné orientační dechové zkoušce mu bylo naměřeno 1,6 promile.

Jak uvedl tiskový mluvčí, za neuposlechnutí zákonné výzvy byla muži udělena bloková pokuta a na místo byl přivolán i mladíkův otec, který si syna od strážníků převzal. Celý případ byl následně oznámen i příslušnému orgánu sociálně právní ochrany dětí.

„Jelikož i druhý prchající byl podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku, byla jeho totožnost předána jak správnímu orgánu, tak i příslušnému orgánu sociálně právní ochrany dětí, který celý případ s mužem dořeší,“ uzavřel Václav Sup.

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Senior nedal ve Zlivi na kole přednost v...

  • Prodejna 2. jakost nabídne od října...

  • Zraněné děti a smrt řidiče. Střet auta a...

  • Gynekolog Ivan Říha: Odrodil jsem babičky,...

Reklama