Alkoholem opojený mladík skončil na záchytce

 
neděle, 18. března 2012, 13:15

Dvacet minut po páteční půlnoci obdrželi strážníci českobudějovické městské policie oznámení na skupinku mladistvých osob, která na Jiráskově nábřeží převracela odpadkové koše.

„Hlídka našla výtržníky na křižovatce ulic U Trojice a Jiráskovo nábřeží. Když jeden z mladíků uviděl vozidlo strážníků, začal utíkat. Na zákonnou výzvu však zastavil a zůstal stát,“ uvedl mluvčí Městské policie České Budějovice Václav Sup.

Mladík údajně vypověděl, že při spatření hlídky dostal strach, a proto se rozhodl utéct. „Zároveň tvrdil, že o žádných odpadkových koších nic neví, ale že je ochoten všechno uvést do původního stavu,“ poznamenal Sup.

Jelikož byl ze sedmnáctiletého mladíka cítit alkohol, strážníci u něj provedli orientační dechovou zkoušku. Její výsledek byl 1,52 promile.

„Protože se nepodařilo zkontaktovat chlapcova otce, byl mladík po vyšetření na dětském oddělení umístěn v protialkoholní záchytné stanici. Celou věci policisté předali na oddělení sociálně právní ochrany dětí,“ vysvětlil mluvčí strážníků.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • GLOSA: Budějce, nejnegativnější město v...

  • AKTUALIZOVÁNO: U obchvatu Vodňan se srazilo...

  • Nezletilá dívka ležela na sídlišti v altánu....

  • Tisíce domácností na jihu Čech zůstaly kvůli...

Reklama
 
 

Kam dál?

Řádění zhrzené manželky řeší budějčtí policisté

čtvrtek, 15. března 2012, 15:40

Výhružné SMS zprávy, porušování domovní svobody, ničení majetku, napadení. I takovým chováním zhrzeného partnera může...

Jeden opilec z hlučné skupinky nadýchal přes čtyři promile

pondělí, 12. března 2012, 11:23

Minulý pátek si českobudějovická městská policie posvítila na skupinku opilých, která podle mluvčího strážníků Václava...

Případ pokousané doručovatelky je opět na stole

čtvrtek, 8. března 2012, 08:10

Koncem června loňského roku zaútočil v jedné obci na Lišovsku na pětašedesátiletou poštovní doručovatelku pes. Celý...