Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Při vážné dopravní nehodě na silnici mezi obcemi Kaliště a Zaliny se těžce zranili čtyři lidé

 
středa, 11. října 2017, 17:03

Vážná dopravní nehoda uzavřela dnes, ve středu 11. října, odpoledne silnici mezi obcemi Kaliště a Zaliny na Českobudějovicku. Čelní střet dvou osobních aut, do kterých pak ještě narazilo třetí, si vyžádal čtyři velmi těžká zranění.

Osobní automobily továrních značek VW Golf a Citroën Berlingo se čelně srazily dnes, ve středu 11. října, odpoledne na silnici mezi obcemi Kaliště a Zaliny. Při střetu se těžce zranili čtyři lidé, stav dvou z nich je velmi vážný. Do havarovaných aut ještě narazila Škoda Octavia, jejíž posádka ale z karambolu vyvázla bez újmy na zdraví.

Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Záchranáři na místě ošetřovali celkem čtyři zraněné osoby. V osobním vozidle VW Golf byla nejzávažněji zraněná sedmadvacetiletá žena, u které zasahující lékař zjistil těžká mnohačetná poranění bezprostředně ohrožující její život. „Zdravotníci postižené zajistili dýchací cesty a napojili na přístrojem řízenou ventilaci. Po poskytnutí další nezbytné přednemocniční neodkladné lékařské péče byla žena v kritickém stavu transportována na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," upřesnila informace mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková. Spolujezdec z téhož auta zůstal po nehodě v bezvědomí zaklíněn ve vozidle. „Muž při střetu utrpěl těžké poranění hlavy a mozku a byl přímo ohrožen na životě. Po zajištění základních životních funkcí a napojení na umělou plicní ventilaci ho záchranáři transportovali v kritickém stavu do téže nemocnice," doplnila informace Petra Kafková.

Ve druhém osobním vozidle ošetřili záchranáři devětatřicetiletého řidiče a nezletilé dítě. Muž utrpěl těžká poranění v oblasti dolních končetin a dítě středně závažné zranění v oblasti horní končetiny. Oba byli po ošetření a stabilizaci stavu převezeni na traumacentrum Nemocnice České Budějovice.

Místo nehody policisté uzavřeli, a silnice byla průjezdná až po 18. hodině.

„Příčiny, zavinění a okolnosti vážné dopravní nehody jsou v šetření. Do protisměru s největší pravděpodobností přejela řidička golfu," uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner. 

Napsal Yvetta Chmelová | Foto HZS Jihočeského kraje.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • KOMENTÁŘ: Babišovi voliči aneb falešný mýtus...

  • Z ulic se přestěhovali do přírodní...

  • PŘÍBĚH: Tahoun budějckého Dynama Wermke si...

  • Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici na...

Reklama
 
 

Kam dál?

Policisté hledají pohřešovanou čtyřicetiletou Moniku Sokolovou z Prachaticka

středa, 11. října 2017, 15:43

Policie pátrá po pohřešované Monice Sokolové ze Lčovic na Prachaticku. Žena se po skončení hospitalizace v léčebně v...

VIDEO: Budějcká nemocnice hodlá představit zajímavé operace. První vlaštovka je na světě

středa, 11. října 2017, 06:56

Více přiblížit veřejnosti svět medicíny. Takový je cíl nového videa, které Nemocnice České Budějovice představila...

Nepřipoutaný muž za volantem nezvládl řízení a s autem po kotrmelci skončil ve strouze

úterý, 10. října 2017, 18:42

Přes střechu se přetočilo osobní auto a skončilo ve strouze, poté co jeho šofér nezvládl řízení na silnici u Strunkovic...