Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Strážníci loni odvezli z jednoho budějckého bytu osmnáct netopýrů

 
pátek, 17. února 2017, 18:25

Také odchyt zvířat patří do každodenní činnosti budějckých strážníků. Mezi jejich nejčastější „čtyřnohou chlupatou kientelu" patří psi a kočky. Ale už měli také tu čest s býkem, ovcemi, koňmi. A chytali i hady, želvy, papoušky, ježky nebo netopýry. Loni českobudějovická městská policie odchytila celkem 831 zvířat.

Městské policie České Budějovice zajišťuje odchyt zvířat 24 hodin denně. Odchyty provádějí speciálně vyškolení strážníci. „Ti mají k dispozici speciálně vybavené služební vozidlo s technikou a pomůckami na odchyt nejrůznějších druhů zvířat včetně plazů," uvedl mluvčí budějcké městské policie David Štýfal.

Nejčastěji strážníci odchytávají psy a kočky. Těch loni zajišťovali celkem 538. Většina pejsků je už ale očipována a důležité je, že i zaregistrována. Díky této registraci se strážníkům velmi rychle podaří kontaktovat majitele, kteří si své čtyřnohé kamarády mohou ihned vyzvednout,"  chválil budějcké pejskaře mluvčí.

Ovšem nejen štěkajícími a mňoukajícími chlupáči se loni budějcká městská policie zabývala. Strážníci zasahovali například také u odchytu sedmi papoušků, dvou želv, jedenácti hadů, devíti koní nebo jednoho býka. Na kontě ale mají v této oblasti strážníci i několik kurioznějších událostí.

„V jednom z českobudějovických bytů strážníci zasahovali dokonce třikrát po sobě. Z bytu postupně odvezli celkem osmnáct netopýrů," prozradil Štýfal s tím, že během loňského roku jich strážníci po Českých Budějovicích odchytili 45.

„Odchycené netopýry většinou strážníci venku vypustí. Pokud jsou zvířata zraněná, nebo jejich vypuštění do volné přírody komplikují nevhodné klimatické podmínky, tak je strážníci odvážejí do Zoo v Hluboké nad Vltavou, která má stanici pro handicapovaná zvířata,"  připomněl mluvčí David Štýfal.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto MP České Budějovice

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • KOMENTÁŘ: Babišovi voliči aneb falešný mýtus...

  • Z ulic se přestěhovali do přírodní...

  • Vážná dopravní nehoda uzavřela silnici na...

  • PŘÍBĚH: Tahoun budějckého Dynama Wermke si...

Reklama
 
 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Karlovarsko přijede na jih Čech potvrdit senzační úspěch z Poháru CEV

pátek, 17. února 2017, 12:02

Návrat jako hrom! Do Českých Budějovic se tři kola před koncem v rámci 20. kola UNIQA volejbalové extraligy vrátí...

Nejvyšší státní zástupce podal dovolání v případu exprimátora Thomy

pátek, 17. února 2017, 08:41

Nejvyšší státní zástupce podal v minulém týdnu dovolání proti pravomocnému rozhodnutí odvolacího soudu v případu...

Vojtěch Spurný: Největším vkladem a zajímavostí práce dirigenta s orchestrem je, že může vytvořit nový zvuk

pátek, 17. února 2017, 07:59

Na konci minulého roku se Jihočeská filharmonie vůbec poprvé podívala do Číny. Turné mělo úspěch, což potvrdil dirigent...