VIDEO: Další případ v krátké době. Hasiči lovili z rybníka Koberný auto se dvěma dětmi

 
úterý, 3. ledna 2017, 18:09

Hasiči na jihu Čech vytahovali v pondělí z ledové vody už třetí auto za posledních několik dní. Tentokrát tak činili u Strkova na Táborsku. Tříčlenné posádce vozu včetně dvou dětí se naštěstí nic nestalo.

Nehoda se stala u rybníka Koberný za obcí Strkov kolem půl čtvrté odpoledne. Na místo ihned vyjeli táborští a soběslavští profesionální hasiči. „Hasiči na místě nehody průzkumem zjistili, že havarované auto značky Opel Astra sjelo ze silnice, narazilo do stromu a skončilo pod hrází v rybníce. Vzhledem k tomu, že u hráze byla nízká hladina vody a značně silný led, auto se celé nepotopilo,“ doplňuje mluvčí hasičů Vendula Matějů.

V době příjezdu hasičů byla tříčlenná posádka včetně dvou dětí již v péči zdravotníků. Velitel zásahu poté odeslal na základnu soběslavské hasiče a vyžádal si vyprošťovací automobil. Jakmile policie zadokumentovala nehodu, hasiči vůz vyzvedli a zásah ukončili úklidem ulámaných částí auta z ledu.

Jedná se už o třetí případ v krátké době. Krátce před koncem roku 2016 dostal řidič osobního automobilu smyk na hrázi Brložského rybníka a sjel do něj. Podobný případ se odehrál přesně na Silvestra v Jistebnici. „Se zimním počasím je nutné dbát zvýšené obezřetnosti i na silnicích. Povrch může být různě namrzlý v lesích, jinak ve městech a komplikaci může způsobit i jen slabá vrstva sněhu,“ varuje Matějů a připomíná, že každoročně řeší minimálně jeden případ utopeného auta na lipenské přehradě.

Napsal Lukáš Dvořák | Foto HZS Jihočeského kraje

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V Českém Krumlově utratili medvědici Kateřinu

  • Omilostněný Jiří Kajínek je na svobodě....

  • Na Dlouhé louce má zmizet odpočívadlo pro...

  • Tragická nehoda se stala na Kaplicku. Jeden...

Reklama
 
 

Kam dál?

Kriminalisté stíhají řidiče autobusu, který loni v červenci havaroval u Písku

úterý, 3. ledna 2017, 14:37

Kriminalisté v minulých dnech zahájili trestní stíhání šestadvacetiletého řidiče autobusu, který havaroval v červenci u...

V Táboře srazil vlak muže, který na místě zemřel

pondělí, 2. ledna 2017, 16:35

Vlak v Táboře dnes po poledni srazil muže středního věku. Ten na místě zemřel. Podle prvotních informací se zdá, že...

Táborská nemocnice zakázala kvůli chřipce návštěvy pacientů

pondělí, 2. ledna 2017, 13:01

Táborská nemocnice zakázala v souvislosti s vyšším výskytem respiračních onemocnění a chřipek od dnešního dne návštěvy...