Oprava Lidické třídy začne v úterý 25. září

 
středa, 12. září 2012, 12:50

Zahájení rekonstrukce budějcké Lidické třídy mezi Mánesovou ulicí a náměstím Jiřího z Poděbrad se posouvá o týden. Práce na 870 metrů dlouhém úseku budou zahájeny v závěru tohoto měsíce.

„Ze žádosti, kterou v pondělí na odbor dopravy a silničního hospodářství českobudějovického magistrátu doručili zástupci stavební společnosti Strabag, vyplývá, že Lidická třída bude uzavřena od 25. září do 18. listopadu,“ uvedl zástupce města Michal Bosák.

V rámci rekonstrukce bude provedeno nové vodorovné dopravní značení v celém rekonstruovaném úseku a také na křižovatce Lidické a Mánesovy. Opravy se dočká i dvacet metrů dlouhý jízdní pruh v ulici L. M. Pařízka.

Součástí nového dopravního značení je také zřízení preferenčního pruhu pro autobusy ve směru z Rožnova do centra.

Vzhledem k uspořádání uliční sítě v dotčené oblasti prý neexistuje jiná možnost, než dopravu z Lidické třídy převést do ulice Boženy Němcové.

„S ohledem na vysoké dopravní zatížení je nárůst dopravy na objízdné trase eliminován tím, že výstavba bude probíhat po polovinách. Provoz z centra do Rožnova ale bude veden stále po Lidické třídě,“ doplnil Bosák.

Do ulice Boženy Němcové tedy přibude osobní doprava ve směru Rožnov - centrum a nákladní doprava do šesti tun v obou směrech.

„MHD bude jezdit v obousměrně po Lidické třídě a doprava nad šest tun je navedena na objízdnou trasu po silnici I/3 na místní účelovou komunikaci Boršov a přes Včelnou zpátky do Rožnova,“ vysvětlil Michal Bosák z oddělení vnějších vztahů magistrátu.

Komentáře

Milan Stastny
Milan Stastny

Vše je s dopravou ve městě špatně a mě je špatně, když čtu preference stran. Tak ať se nikdo nediví.

pátek, 21. září 2012, 01:47
 
 
Bezedný Frank
Bezedný Frank

Paráda...

středa, 12. září 2012, 14:27
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na jihu Čech se stal závažný zločin. Došlo k...

  • Policie pátrá od pátku po šestatřicetiletém...

  • U budějckého Bauhausu nalezli v pondělí tělo...

  • KFC otevře v budějckém Mercury novou...

Reklama