Počasí dnes5 °C, zítra7 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Důležité derby Štíři zvládli. Vyhráli ve Strakonicích a udrželi kontakt

Florbalisté FBC Štíři České Budějovice vyhráli v 18. kole Národní ligy ve Strakonicích 8:4. Mají 29 bodů a v tabulce dorovnali soupeře před sebou.

První gól zápasu vstřelil v 5. minutě Michael Kudláček, který střílel z dálky a trefil se přesně skrz hráče před výhledem brankářem – 0:1. V dalších minutách měli hosté více ze hry, ale mírnou převahu nedokázali gólově zužitkovat. A tak přišel trest. Na začátku 13. minuty srovnal Tomáš Mareš, který se prosadil podobně jako Kudláček ranou z dálky – 1:1.

A za další čtyři minuty domácí skóre otočili. Proti přesile se dokázal prosadit Jan Staněk a střelou pod horní tyč podruhé prostřelil brankáře Štírů Švehlu – 2:1. Ten se vyznamenal 28 sekund před koncem třetiny, když čelil po nedovoleném zákroku Václava Staňka trestnému střílení. Novák zkusil Švehlu překvapit rychlou střelou, kterou gólman lapil.

Domácí se prosadili až na začátku druhé třetiny. Po 62 sekundách zvýšil na rozdíl dvou branek Tomáš Mareš – 3:1. Zanedlouho hosté snížili. Ve 23. minutě zamířil přesně k tyči Václav Hejplík – 3:2. Štíři v dalších minutách zvýšili aktivitu a během tří minut kolem poloviny zápasu stav otočili ve svůj prospěch. Nejprve srovnal na 3:3 dalším gólem Václav Hejplík a ve 32. minutě dal čtvrtý gól Českých Budějovic Lukáš Froněk - 3:4.

Hosté v další části hry sice nevyužili dvě přesilovky, ale důležité dvoubrankové vedení nakonec vybojovali. Pátý gól Štírů vstřelil ve 45. minutě Zdeněk Valdauf – 3:5. Pak hostujícímu týmu stačilo 137 sekund, aby se trefil hned třikrát. Dva branky zaznamenal Ondřej Havelka, jednu Lukáš Malý – 3:8. Na konečných 4:8 snížil dvě minuty před koncem třetiny Tomáš Houska.

Štíři si do tabulky připsali důležité tři body a po 18. kole jich mají 29. Stejný počet v boji o 5. místo mají i Chomutov, Mukařov a Jaroměř. Poslední čtyři zápasy v základní části načnou Štíři v sobotu 4. února, kdy doma od 19:00 přivítají poslední Panthers Liberec.

FBC Strakonice – FBC Štíři České Budějovice 4:8 (2:1, 1:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 13. Mareš (T. Houska), 17. J. Staněk, 22. Mareš (J. Staněk), 58. T. Houska (Kořán) - 5. Kudláček (Malý), 23. Hejplík (Havelka), 29. Hejplík (Froněk), 32. Froněk (Valdauf), 45. Valdauf (Froněk), 52. Havelka (Hejplík), 54. Havelka (Valdauf), 54. Malý (Hrdý). Rozhodčí: Kapr, Tichý. Vyloučení: 3:3. Beu využití. Diváků: 60.

Strakonice: Macek (Jeřábek) – Mikeš, Houska, J. Staněk, Novák, Jiřík, Křesák, Kořán, Bučok, V. Houska, Mareš, Chvosta, Košta

České Budějovice: Švehla (Kunst) – V. Staněk, Kudláček, Malý, Valdauf, Hrdý, Hejplík, Froněk, Žáček, Havelka, Klouda, Slepička, Tomšíček

Florbal: Strakonice - Štíři České Budějovice 4:8

Pondělí, 30. ledna 2017, 08:30