Prachaticko

Střechu za půl milionu korun zničil noční požár v Babicích

Dnes, 13:12KrimiPrachaticko
 

Krátce po půl třetí ráno vyjížděli v úterý 24. července profesionální hasiči z Prachatic a dobrovolní hasiči z Netolic k požáru rodinného domu v Babicích. Hořela naštěstí neobydlená část statku. I tak ale byla škoda vyčíslena na půl milionu korun.

 

Kateřina Nash se stala pošesté mistryní republiky v cross country

neděle, 23. července 2017, 18:34Ostatní sportyPrachaticko
 

Šestý titul mistryně republiky v cross country získala v Brně favorizovaná bikerka Kateřina Nash. Na domácím šampionátu se představila po sedmi letech a druhou Jitku Škarnitzlovou porazila o 22 sekund. Mezi muži získal šestý titul Jaroslav Kulhavý.

 

Vlci na Šumavě napadli stádo speciálně vyšlechtěných ovcí. Devatenáct jich uhynulo

středa, 19. července 2017, 16:52KrimiPrachaticko
 

Přítomnost divokých vlků na Šumavě je stále viditelnější. Naposledy o sobě tyto velké šelmy daly vědět o víkendu 15. a 16. července na Knížecích Pláních u Borových Lad na Prachaticku, kde napadli devětadvacet speciálně vyšlechtěných ovcí....

 

Prachatický domov pro lidi s demencí trápí akutní nedostatek míst

úterý, 18. července 2017, 07:45ZdravíSpolečnostPrachaticko
 

Domov Matky Vojtěchy v Prachaticích pro lidi s Alzheimerovou demencí trápí akutní nedostatek míst. Kapacita je 26 lůžek a převis poptávky trojnásobný. Podle ředitele prachatického hospice Roberta Huneše je podobná situace v celé České republice

 

Na Šumavě v noci mrzlo, na Kvildě - Perle naměřili meteorologové minus 3,4 stupně Celsia

pátek, 14. července 2017, 12:00SpolečnostPrachaticko
 

Na Šumavě v noci ze čtvrtka na pátek klesla rtuť teploměru pod nulu. Největší mráz byl v lokalitě Kvilda - Perla, a to minus 3,4 stupně Celsia. Na šumavské Rokytské slati bylo minus 2,5 stupně Celsia.

 

Vnoučata volají prarodičům o finanční pomoc. Případy podvodníků se množí

úterý, 4. července 2017, 15:00KrimiPrachatickoTáborsko
 

Případy, kdy se zloději snaží využít důvěřivosti seniorů, se množí. Stále častěji se snaží vylákat peníze pod legendou vnuka, který potřebuje půjčit. Dva takové případy se v minulých dnech staly i v jižních Čechách.

 

Děti na Prachaticku dostaly za vysvědčení nové hřiště

neděle, 2. července 2017, 19:54SpolečnostPrachaticko
 

Na novém hřišti ukončily školní rok děti z obce Staré Prachatice – Ostrov. Místním dětem tak po mnoha letech odpadlo dojíždění do sousedních obcí. Při realizaci hřiště pomohla obci částka 260 tisíc korun, kterou získala od Nadace ČEZ.

 

FOTO: Strunkovické sportovní odpoledne bavilo

středa, 28. června 2017, 16:37SportPrachaticko
 

Fotbalové hřiště ve Strunkovicích nad Blanicí bylo dějištěm už devátého sportovního odpoledne. Akce přilákala početné publikum, které se bavilo nejen sledováním zajímavých fotbalových duelů v podání, jak domácích hráčů, tak týmů složených ze...

 

Strunkovice budou dějištěm zajímavých fotbalových bitev. A to v podání zvučných jmén

pátek, 23. června 2017, 17:17SportPrachaticko
 

Sportovní odpoledne plné fotbalu a zábavy se uskuteční v neděli ve Strunkovicích nad Blanicí. Program je nabitý a slibný. Kopačky tam kromě domácích fotbalistů obují třeba hokejisté budějckého Motoru nebo tým složený ze známých sportovců a umělců.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Tragická zpráva pro všechny fanoušky Linkin...

  • AKTUALIZOVÁNO: Při dvou nedělních nehodách...

  • Nehoda dvou osobních aut a jednoho...

  • Kozel útočil na budovu univerzitní knihovny

Reklama