Písecko

Milevské maškary mají nové muzeum a v pátek převezmou vládu nad městem

pátek, 24. února 2017, 07:58KulturaPísecko
 

Milevské maškary z největšího tuzemského masopustního průvodu, který je zapsaný v České knize rekordů, mají muzeum. Otevřelo se ve čtvrtek v budově bývalé milevské spořitelny, expozice zaplnila tři místnosti. Náklady na vznik muzea dosáhly...

 

Dva ozbrojení lupiči přepadli bar v Milevsku

pondělí, 20. února 2017, 11:59KrimiPísecko
 

Dva ozbrojení maskovaní muži přepadli v pátek 17. února po desáté hodině večer bar v Milevsku. Jeden střílel do zdi a druhý ukradl kasírtašku. Kriminalisté na případu usilovně pracují a po nebezpečných mužích pátrají.

 

Muž okradl hostitele během spánku

neděle, 12. února 2017, 16:05KrimiPísecko
 

Návštěva okradla svého spícího hostitele a provětrala mu konto. Ale kriminalisté na zlodějíčka přišli a ten se bude zodpovídat ze spáchání trestného činu.

 

David Servis vyhrál v Písku a vrátil se do boje o play-off

čtvrtek, 2. února 2017, 17:05HokejČeskobudějovickoPísecko
 

Druholigoví hokejisté budějckého David Servisu dokázali překvapit na ledě Písku, kde v 31. kole třetí nejvyšší soutěže vyhráli 6:2. Na osmou pozici ztrácí pět kol před koncem soutěže sedm bodů.

 

Řidič vodního skútru byl obžalován kvůli smrti dívky na Orlíku

čtvrtek, 2. února 2017, 13:35KrimiPísecko
 

Písecké státní zastupitelství obžalovalo řidiče řidiče vodního skútru kvůli usmrcení dívky při loňské srážce s pramicí na orlické přehradě. Uvedla to Česká televize. Policie věc klasifikovala jako usmrcení z nedbalosti, za které devatenáctiletému...

 

Nemocnice Písek zmodernizuje vybavení za 82 milionů

čtvrtek, 2. února 2017, 10:56ZdravíPísecko
 

Nové moderní přístrojové vybavení za téměř 82 milionů korun pořídí v letošním roce Nemocnice Písek do několika svých oddělení. Díky dotaci z Evropské unie přesahující částku 69 milionů korun a financím Jihočeského kraje jakožto zřizovatele...

 

Lípa v areálu Nemocnice Písek přinesla dar dětskému oddělení

sobota, 28. ledna 2017, 09:26SpolečnostPísecko
 

Stoletá lípa malolistá, která stojí na nádvoří písecké nemocnice a patří mezi nejkrásnější a nejstarší stromy v nemocničním areálu, přinesla dar dětským pacientům. Deset tisíc korun, které za fotografii lípy získal zaměstnanec nemocnice Lukáš...

 

Ze strakonické nemocnice zmizel muž nakažený tuberkulózou

pátek, 20. ledna 2017, 16:55KrimiPíseckoStrakonicko
 

Pětašedesátiletého muže nakaženého tuberkulózou hledají od pátku jihočeští policisté. Senior odešel dopoledne z Nemocnice Strakonice, kde se léčil na Plicním oddělení. Naposledy byl muž viděn v Písku, kam ho odvezla taxi služba.

 

Mladík přepadl s nožem v ruce protivínský bar. Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání

čtvrtek, 19. ledna 2017, 16:09KrimiPísecko
 

Kriminalisté z Písku musí řešit loupežné přepadení, které se ve středu v noci stalo v protivínském baru Rubis. Neznámý mladík sem přišel po půlnoci a s nožem v ruce požadoval po obsluze peníze.

 

Poslední muž na Měsíci zemřel. Eugene Cernan měl předky z jižních Čech

úterý, 17. ledna 2017, 13:50SpolečnostPíseckoTáborsko
 

Americký astronaut Eugene Cernan zemřel v pondělí ve věku 82 let. Jde o posledního člověka, který vstoupil na povrch Měsíce. Měl české a slovenské předky, jeho babička pocházela z Nuzic na Táborsku, dědeček z Borovan u Bernartic na Písecku.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie hledá schizofrenika, který před...

  • Policie hledá sedmnáctiletého Petra Zikmunda...

  • Semifinalistka České Miss Michaela...

  • Dvě nehody na jednom místě. Nejdříve v...

Reklama