Budějcká divize a KP: Jankov zvládl závěr, Roudné ne. Olešník v derby otočil zápas s Hlubokou

Ve druhém díle seriálu o fotbalové divizi a přeboru z Budějcka se vracíme k úspěšnému závěru utkání SK Jankov - FK Hořovicko, které v 90. minutě rozhodl domácí Bürger. V přeboru se Rudolfov představil na hřišti FK Jindřichův Hradec a Olešník hrál s Hlubokou.

Velmi smolné utkání odehráli fotbalisté Malše Roudné, kteří podlehli poslednímu SK Petřín Plzeň gólem z 91. minuty. Jihočeši znovu doplatili na neproměňování šancí, a i když je odehráno zatím jen osm kol, musí v cestě za záchranou přidat. Poslední Doubravka má po výprasku 0:5 od Sedlčan sedm bodů. Týmy na 12. až 15. místě, mezi kterými je i Roudné a Český Krumlov, mají bodů devět.

Důležité tři body naopak uhrál Jankov, který porazil gólem z 90. minuty Hořovicko 2:1. Díky tomu se v tabulce posunul nad avizované pásmo devítibodových týmů, ale jeho náskok na jedenáctém místě činí pouhopouhý jeden bodík. V 9. kole hraje Jankov na hřišti Dobříše, která má 11 bodů. Roudné hostí další devítibodový tým Přeštice.

V Krajském přeboru zachraňoval bod pro Rudolfov na jindřichohradeckém hřišti v poslední desetiminutovce Vojtěch Vejvar. Rudolfov tak získal plusový bod. V derby mezi Olešníkem a Hlubokou nad Vltavou začali lépe hosté, které již ve druhé hned ve 2. minutě poslal do vedení Jiří Rubick. Domácí srovnali za osm minut gólem Lukáše Dudka a obrat dokonali ve druhém poločase.

Olešník, který byl jasným favoritem utkání, vyhrál 3:1. „Musím říct, že mě Hluboká překvapila. Na to že má 8 bodů a je celkem dole, tu hrála sympaticky. Celkově to byl pohledný zápas, na rozdíl třeba od toho, který jsme hráli ve čtvrtek v Dražicích, kde jsme se přizpůsobili domácí hře plné dlouhých nákopů,“ řekl pro Jihočeský fotbal trenér Olešníku Ladislav Táborský.

V dalším kole hraje Hluboká doma s FK Jindřichův Hradec, Rudolfov hostí Třeboň a Olešník hraje v Čimelicích.

SK Petřín Plzeň - Malše Roudné 1:0 (0:0)

Gól: 90. (+1) Šimáně. Rozhodčí: Krejsa - Leška, Cichra. Delegát: Sádovský. ŽK: 3:2 (Šulc, Papáček, Vohrna – Tušer, Svoboda). Diváků: 120.

Roudné: Hřebejk – Kössl, M. Otepka, Holub, Maršík – Tušer, O. Otepka, Vávra (85. Svoboda) – Růžička, Bartoš (76. Samek), Píša. Trenér Rudolf Otepka.

SK Jankov - FK Hořovicko 2:1 (1:1)

Branky: 24. Popelka, 90. Bürger - 35. Hajdarevič. Rozhodčí: Duda - Janoch, Hodek. Delegát: Hanzal. ŽK: 1:2 (Beránek - Mach, Bežó). Diváci: 208.

Jankov: Pavelec - Fajtl, Kroneisl, Popelka, Beránek - Bürger, Sedlic, Maršán, Šebelka (90. Rytíř) - Kollár, Mensah (76. Armah). Trenér Ivo Čech.

Hořovicko: Hejcman - Kuchař, Machurka, Bežó, Graf - Karvánek, Mojdl (79. Bělohlávek), Mach, Hajdarevič (70. Pelikán) - Ansuma, Nademlejnský. Trenér Pavel Novotný.

FK Jindřichův Hradec 1910 - SK Rudolfov 1:1 (1:0)

Branky: 45. Beránek (pen.) – 81. Vejvar. Rozhodčí: Hanes - Herzog, Reisner. Delegát: Pečenka. ŽK: 2:3 (Princ, Völfel – Teringl, Ryneš, Pouzar). ČK: 1:0 (32. Mazánek ze střídačky). Diváků: 70.

J. Hradec: Rešl – Šmíd, Beránek, Völfel, Mareš (76. Chalupský) – Kučera, Koutný, Králíček, T. Šenkýř – Princ (74. Toman), Votava. Trenér Marek Černoch.

Rudolfov: Teringl – Prokeš, J. Novotný (76. Vejvar), O. Hajný, Kuna – Kovačičín, Pouzar, Janák (90. Dvořák), Ryneš – Šindelář, Baščevan (68. Sládek). Trenér Otakar Matouš.

FK Olešník - TJ Hluboká nad Vltavou 3:1 (1:1)

Branky: 10. a 66. Dudek, 83. Červenka – 2. Rubick. Rozhodčí: Hoch - Peterka, Macko. Delegát: Šnajder. ŽK: 0:2 (Hájek, T. Adam). Diváků: 150.

Olešník: Jirkal – M. Studnička, Nýdl, Nygmet, Šahajda (87. Tressl) – Dráb, Rabiňák (81. Vařák), Červenka, Šíma – Pomeje (70. Votava), Dudek (90. Fořter). Trenér Ladislav Táborský.

Hluboká: Brašnička – Jonáš, Antoš, Turek, Říha – Rubick (62. L. Adam), Nitrianský, Němec (81. Vácha) – Tauber (45. T. Adam), Hájek, Křiváček (65. Valenta). Trenér František Cipro.