Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Jihostroj nepřipustil drama a Havířov udolal ve třech setech

Skvělými servisy v úvodu všech tří setů rozhodl Jihostroj České Budějovice sobotní utkání 14. kola volejbalové Uniqa extraligy a připsal si tři body za hladkou výhru 3:0. V tak trochu neslaném nemastném duelu se Havířov přiblížil Jihočechům pouze v druhé sadě.

Na palubovku domácích se tak dostali i mladí hráči, kteří utkání bez větších problémů dohráli. Zajímavostí je, že nejvíce bodujícím hráčem utkání byl nahrávač Filip Habr, a to díky servisu.

Do první sady vstoupil Jihostroj skvělou sérií na servisu a hned v úvodu si vytvořil náskok pěti bodů. Na postu univerzála se představil Tomáš Fila, který momentálně zaskakuje za pomalu se vracejícího Michala Kriška. Hráči jihočeského týmu předváděli velmi soustředěný výkon s minimem chyb, a tak se po několika minutách ujali vedení až o osm bodů. Do skvěle rozjetého vlaku pak vystřídal Kriško, který se začíná po zranění sžívat s palubovkou. Jihočeši set bez větších problémů ovládli v poměru 25:15.

I druhou sadu začali lépe domácí, a tak si již za stavu 6:1 musel hostující trenér vzít oddechový čas. Ve střední části setu však hosté přitvrdili na podání a trochu ospalý Jihostroj dotáhli na rozdíl jednoho bodu. Když při průběžném skóre 17:16 přišel na servis Habr, vrátilo se jednoznačné vedení na stranu Budějovických. Hostům se v koncovce setu úplně rozpadl příjem a Michálek plachtícím servisem dopodával do stavu 25:17.

Jako podle kopíráku začala i třetí sada a Jihočeši několika tvrdými servisy utekli svému soupeři na rozdíl šesti bodů hned v jejím úvodu. Hostující tým se ještě pokusil o zvrat tím, že vystřídal smečaře Vičara. Na domácí straně palubovky se naopak objevili dva mladí hráči Tibitanzl a Šulista. Ani tyto změny však dramatickou zápletku nepřinesly a Jihostroj si v klidu dokráčel pro předem očekávané tři body, navíc bez ztráty jediného setu.

„Dnes jsme byli jasně lepším týmem na servisu, který nás držel ve vedení prakticky celé utkání. Jsme velmi rádi, že zápas skončil 3:0, protože to tento týden bylo pro nás již třetí utkání a jsme trochu unavení. Rychlé tři body nás tedy potěšily dvojnásob,“ hodnotil zápas blokař Jihočechů Radek Mach.

„Soupeř nás ve všech setech rozstřílel servisem. Prakticky celou dobu jsme se ve všech činnostech pouze bránili. Že je jihočeský tým favoritem, jsme věděli, ale doufali jsme, že zde předvedeme lepší hru,“ uvedl po utkání nahrávač hostí Tomáš Jambor.

VK Jihostroj České Budějovice - SKV Havířov 3:0 (15, 17, 12)

Čas: 65 minut. Nejvíce bodující hráči: Habr 15 - Šoltys 9. Rozhodčí: Činátl, Hušek. Diváci: 923.

VK Jihostroj České Budějovice: Mach, Fila, Habr, Sobotka, Michálek, Kuliha - libero Hupka. Střídali Kriško, Tibitanzl a Šulista. Trenér Jan Svoboda

SKV Havířov: Kořistka, David, McKey, Klosterman, Jambor, Šoltys - libero Dohnal. Střídal Vičar. Trenér Ján Hukel.

Autoři

Štítky volejbal, VK Jihostroj České Budějovice, SKV Havířov, Uniqa extraliga, 14. kolo, Havířov, Michal Kriško, České Budějovice, Česká volejbalová extraliga mužů, Filip Habr, Jihostroj, Tomáš Fila, Radek Mach, Jan Svoboda