Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

Dynamo zvládlo úvodní tlak Vlašimi a získalo tři body. Góly dali Kadula a Wermke

Vítězstvím 2:0 na hřišti FC Sellier & Bellot Vlašim se fotbalisté SK Dynamo České Budějovice dostali na čtvrtou příčku ve Fortuna národní lize. Jihočeši vítězstvím napravili ztrátu s Žižkovem.

Vlašim dokázala v úvodních minutách soupeře zatlačit a chtěla dát rychlou vedoucí branku. Jihočeši dokázali ubránit všechny domácí snahy včetně dvou rohových kopů a z první větší šance sami skórovali. V deváté minutě nejprve obloučkem střílel Mashike, jehož pokus ale jeden z Vlašimských odvrátil. Balon se pak dostal k Jindřichu Kadulovi, který už míč do sítě dokázal dostat – 0:1.

Rychlá branka hostům hodně pomohla a v dalších minutách si Dynamo počínalo velmi zkušeně. Až zhruba po půl hodině hry mohla Vlašim srovnat. Proti Skopcovi avšak výborně zasáhl brankář Zdeněk Křížek. Jihočeši se pak pět minut dostávali zpět do útočného tempa a z další šance udeřili. Ve 35. minutě poslal míč přesně k tyči aktivní Roman Wermke – 0:2.

Domácí mohli snížit po dvou minutách druhé půle. Naštěstí pro Dynamo Filip Hašek prázdnou branku z úhlu netrefil. Další čtvrthodina patřila spíše domácím. Pozorná obrana Dynama všechny náznaky šancí ale zlikvidovala. Definitivum mohl dát v 73. minutě Wermke. Jeho tvrdou střelu dokázal domácí brankář nadvakrát zlikvidovat.

Závěr zápasu si Jihočeši pohlídali a vybojovali cenné tři body ze hřiště soupeře. Po zbytečné domácí remíze z prvního kola se Žižkovem má Dynamo po dvou zápasech čtyři body a je v tabulce o skóre čtvrté. V dalším zápase hrají České Budějovice znovu venku. Za týden se představí na hřišti Varnsdorfu.

FC Sellier & Bellot Vlašim – SK Dynamo České Budějovice 0:2 (0:2)

Branky: 9. Kadula, 35. Wermke. Rozhodčí: Matějček – Vodrážka, Vít. ŽK: 2:1.

Vlašim: Nguyen – Cabadaj (75. Plachý), Wiesner, J. Štochl, Tusjak – Janda, Hašek, Vodháněl, Skopec – Fotr, Hadaščok

České Budějovice: Křížek – Kladrubský, Havel, P. Novák, Řezáč – Čavoš (82. Benát), Javorek – Wermke (75. Moravec), Kadula (61. Táborský), Pešek – Mashike

Autoři | Foto Facebook SK Dynamo České Budějovice

Štítky SK Dynamo České Budějovice, Vlašim, soutěž, Fortuna národní liga, HC Dynamo Pardubice, FK Viktoria Žižkov, FC Sellier & Bellot Vlašim, 2. česká fotbalová liga, Zdeněk Křížek, Filip Hašek, FK Varnsdorf