Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

David Servis dvakrát měnil v Budějovicích brankáře a na body nedosáhl. Dostal 10 gólů

V 11. kole druhé hokejové ligy narazil českobudějovický David Servis na Moravské Budějovice a prohrál 2:10. Jihočechům se „v malém derby“ nevedlo a inkasovali i při výhodě dvou mužů v poli.

Hráči David Servisu byli v zápase na ledě soupeře od začátku pod mírným tlakem. Moravské Budějovice měly v úvodu hned několik nebezpečných situací, které vždy dokázal zastavit brankář Spáčil nebo pozorná obrana. Domácí tým z Vysočiny se ujal vedení na konci 7. minuty, kdy se po pasu Mikeše trefil z bezprostřední blízkosti Lukáš Nováček – 1:0. I v dalších minutách byli domácí lepší. Havel ani Matějka ale na Spáčila nevyzráli. Na rozdíl dvou branek zvýšil ve 12. minutě Ladislav Rytnauer, který pohodlně pálil po chytré přihrávce Matějky do odkryté branky – 2:0.

A protože za dvě minuty byl před gólmanem sám Michal Kliment, bylo to již 3:0. Spáčil pak přenechal své místo v brance Kůdelovi. Ani on ale nedokázal domácí útoky zastavit. David Servis se sice vrátil do zápasu, když snížil v 15. minutě Jiří Hanzal a na rozdíl jedné branky korigoval stav ve 32. minutě Michal Šesták, ale Moravské Budějovice si body vzít nenechaly. Z početní výhody vrátil dvoubrankové vedení domácím ve 36. minutě Jiří Peroutka – 4:2.

Po osmadvaceti sekundách hry ve třetí třetině to bylo již 5:2. Svůj druhý gól v utkání dal důrazný Ladislav Rytnauer. Hosté pak nabídli soupeři dvě přesilovky. A druhou domácí využili. Ve 48. minutě se z mezikruží trefil přesně Lukáš Havel – 6:2. Na to hostující střídačka reagovala znovu výměnou brankářů – Kůdela přepustil své místo v brance Spáčilovi. Ten ale počtvrté inkasoval po 68 sekundách. Po dobré souhře s Krutišem a Rytnauerem skóroval Filip Matějka – 7:2.

V poslední desetiminutovce mohl David Servis alespoň snížit skóre při přesilovce 5 na 3. Místo toho opět inkasoval. Osmou branku dal při oslabení Erik Polívka – 8:2. Pět minut před koncem zápasu to bylo 9:2. Lukáš Havel si z obrany soupeře udělal tréninkové sparingpartnery a Spáčila prostřelil ranou pod horní tyč. Kulatou desátou branku si domácí hráči a fanoušci užili v 58. minutě. Těsně před koncem přesilovky svou tvrdou střelou propálil Spáčila bek Ondřej Šťáva 10:2.

David Servis v dalších kolech čekají dvě derby s Táborem. A v případě výher může svého soupeře v tabulce dostihnout. V dohrávce 3. kola se na ledě Tábora budějcký tým ukáže ve středu 2. listopadu, zápas v Budějovicích si pak oba týmy zopakují v sobotu 5. listopadu.

HC Moravské Budějovice 2005 – HC David Servis ČB 10:2 (3:1, 1:1, 6:0)

Branky a nahrávky: 7. Nováček (Mikeš), 12. Rytnauer (Matějka, Krutiš), 14. Kliment (Rytnauer, Matějka), 36. Peroutka (Matějka, Rytnauer), 41. Rytnauer (Matějka), 48. Havel (Nováček, Mikeš), 50. Matějka (Krutiš, Rytnauer), 53. Polívka (Mikeš), 55. Havel, 58. Šťáva (Nováček, Havel) – 15. Hanzal (Bílek), 32. Šesták (Bárta, Ferebauer). Rozhodčí: Skopal – Rampír, Otáhal. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0.

HC Moravské Budějovice 2005: Dudáček (Dusík) – Šťáva, Kovář, Sobotka, Kliment, Peroutka, Pelikán, Polívka – Havel, Mikeš, Nováček – Rytnauer, Krutiš, Horký – Lupač,Matějka, Hačecký – Mejzlík.

HC David Servis: Spáčil (od 14. do 48. Kůdela) – Chaloupka, Škopek, Zich, Žáček, Babchuck, Benda – Fleischman, Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Šesták, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Zaiml.

Štítky David Servis, hokej, druhá liga, Moravské Budějovice, Lukáš Havel, Jiří Hanzal, Jiří Peroutka, HC Moravské Budějovice 2005, FC Vysočina Jihlava