Z kraje

Českobudějovická slévárna ukončí výrobu a propustí sedmašedesát lidí

sobota, 24. června 2017, 08:36SpolečnostČeskobudějovicko
 

Českobudějovická slévárna, již vlastní firma SCB Foundry, ukončí výrobu a propustí 67 z 91 zaměstnanců. Dostanou výpověď do konce července pro nadbytečnost. Podle odborů má již o zaměstnance zájem jiný podnik.

 

Aktivisté budou na pietní akci v Letech žádat zbourání vepřína

pátek, 23. června 2017, 19:22PolitikaPísecko
 

Odstranění vepřína z míst, kde stával protektorátní koncentrační tábor pro Romy, chtějí v sobotu v Letech u Písku požadovat aktivisté z České republiky a dalších 15 zemí. Účast pořadatelům potvrdily tři stovky lidí. Na místo by měli dorazit i...

 

Strunkovice budou dějištěm zajímavých fotbalových bitev. A to v podání zvučných jmén

pátek, 23. června 2017, 17:17SportPrachaticko
 

Sportovní odpoledne plné fotbalu a zábavy se uskuteční v neděli ve Strunkovicích nad Blanicí. Program je nabitý a slibný. Kopačky tam kromě domácích fotbalistů obují třeba hokejisté budějckého Motoru nebo tým složený ze známých sportovců a umělců.

 

Dětský svět v Hluboké nad Vltavou zahajuje novou sezonu řadou novinek

pátek, 23. června 2017, 16:01SpolečnostČeskobudějovicko
 

S novou nabídkou, rozšířenou o celou řadu novinek a atrakcí, zahajuje v sobotu letošní letní sezonu Dětský svět Špuntárium ve Sportovně relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou. Nejmenší děti spolu s rodiči tam najdou ideální místo pro strávení...

 

Nemocnice České Budějovice otevřela nové dvoupatrové parkoviště

pátek, 23. června 2017, 14:55SpolečnostČeskobudějovicko
 

Před Nemocnicí České Budějovice přibyl počet parkovacích míst. Na místě bývalé transfuzní stanice bylo v úterý, 20. června, slavnostně otevřeno nové dvoupatrové parkoviště, díky kterému nyní u hlavního vstupu do areálu zaparkuje 497 automobilů,...

 

Hejtmanka Stráská odstoupila z kandidátky ČSSD

pátek, 23. června 2017, 14:49PolitikaZ kraje
 

Jihočeská hejtmanka Ivana Stráská odstoupila z kandidátky ČSSD pro říjnové parlamentní volby. „Ano, je to pravda,“ potvrdila na dotaz svůj dlouho avizovaný krok. Za jeden z důvodů označila, že nesouhlasí s vyškrtnutím bývalého hejtmana Jiřího...

 

SOUTĚŽ: V Přeštěnicích pod širým nebem se objeví i Jelen

pátek, 23. června 2017, 14:26KulturaSoutěžePísecko
 

Při sedmnáctém ročníku hudebního festivalu Open Air Musicfest Přeštěnice uprostřed lesů, luk a strání spatříte i Jelena.  Kapela Jelen, zjevení na hudební scéně posledních let, se v pátek 30. června se svými melodickými songy představí v plné kráse!

 

Velmi těžkým zraněním řidiče skončila nehoda u Nové Vsi

pátek, 23. června 2017, 13:52KrimiDopravaČeskobudějovicko
 

K vážné dopravní nehodě vyjížděli policisté dnes, 23. června, kolem šesté hodiny ráno. Strážníci přijali hlášení o muži, který leží na vozovce mezi obcemi Nová Ves a Strážkovice.

 

Silné bouřky za sebou nechaly především popadané stromy, tisíce lidí jsou bez proudu

pátek, 23. června 2017, 09:37KrimiZ kraje
 

Silné bouřky, které zasáhly v nočních hodinách Českou republiku, se nevyhnuly ani Jihočeskému kraji. Hasiči museli vyrazit k více než sedmdesáti událostem. Ve většině případů šlo o popadané stromy. Několik tisíc Jihočechů je bez proudu.

 

Wannado Festival Sporťáček zavítá do Budějc. Nabídne i zábavné atrakce

pátek, 23. června 2017, 08:40KulturaČeskobudějovicko
 

Náborový sportovní festival pro rodiny s dětmi - Wannado Festival Sporťáček – opět zavítá v sobotu, 24. června, do Českých Budějovic, aby předvedl dětem velkou nabídku sportů. Akce se koná od 10 hodin a vstup je zdarma.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Velmi těžkým zraněním řidiče skončila nehoda...

  • Boršovští policisté hledají důležitého svědka

  • PŘÍBĚH: Kluk bez nohy zvedl nad hlavu poháry...

  • Na Buskers fest do Českých Budějovic...