Budějcká drbna - super drbna online » Sport » Volejbal » Místo s míčem do haly vyrazí Jihostroj do bazénu a posilovny
 

Místo s míčem do haly vyrazí Jihostroj do bazénu a posilovny

Zapojil se i asistent trenéra Standa Pochop

úterý, 2. srpna 2011, 09:44

První tréninky v sezoně 2011/2012 mají volejbalisté za sebou. Mistrovský Jihostroj v pondělí dopoledne zahájil letní přípravu. Bez trenéra Broma, nahrávačů Sládečka s Dvořákem, smečařů Torcella i Čajana. S těmi se klub rozloučil na konci sezony, proto nyní ve sportovce chyběli.

Na jejich místě ale seděly nové posily: univerzál Jakub Novotný a nahrávači Petr Zapletal s Filipem Habrem. Venezuelská hvězda Andy Rojas se ke zbytku týmu připojí až na konci září. Podobně jako Radek Mach a právě Zapletal kvůli reprezentačním povinnostem. Ti ale přijeli s národním týmem na týdenní soustředění do Budějc.

Trenér Jan Svoboda, který zároveň koučuje i reprezentaci mužů, by měl vytáhnout náš tým mezi evropskou elitu. Kvůli tomu jej vedení VK ČB angažovalo. Nahradil Petra Broma (ten vystřídal Svobodu v Příbrami) a smlouvu podepsal na pět let.

Na prvním společném srazu nastínil svým svěřencům plán přípravy. Začínat se bude pěkně zostra, je totiž třeba nabrat fyzičku. „V programu je především posilovna, běhání a plavání,“ informoval nový kouč Jihostroje. Poté už všichni vyrazili do posilovny bývalého špičkového hokejisty Jardy Pouzara, odpoledne už pak zase běhali před sportovkou. 

„Nikdo se na začátek sezony netěší. To je asi u všech stejné, i v ostatních sportech. Ale fyzická příprava k tomu všemu patří, je to naše práce,“ mávl rukou kapitán Michal Sukuba.

Přípravné období potrvá zhruba do poloviny září, kdy končí evropský šampionát pořádaný Českou republikou a Rakouskem. Poté už by měl být tým kompletní. Právě kvůli několika chybějícím členům Jihostroje by neměl obhájce trofeje absolvovat některé antukové turnaje. Příští týden ale do slavné Dřevěnice vyrazí.

„Ty dva nebo tři turnaje na antuce nám nikterak chybět nebudou,“ kroutil hlavou asistent trenéra Svobody Stanislav Pochop. Ten povede prakticky celé přípravné období sám do té doby, než se všichni reprezentující včetně trenéra vrátí zpět do klubu.

Jihočeši by měli letos získat opět všechny trofeje na domácí scéně. Ale hlavně by si především prezident klubu Jan Diviš (a samozřejmě pak my, fanoušci) přál, aby se zrodilo premiérové vítězství v Lize mistrů. I kvůli tomu přišli čtyři noví hráči evropských, respektive světových parametrů.

A los celkem našim volejbalistům přál. Sice do základní skupiny dostali italskou mašinu z Cunea, ale také podle mnohých hratelné soupeře Poitiers (mistr Francie) a vítěze německého poháru Unterhaching. „Los dopadl dobře, myslím, že bychom mohli třeba pomýšlet i na postup, když nám bude přát trochu štěstí,“ věří prezident klubu Jan Diviš.  

Hráči ale byli opatrnější. „V Lize mistrů nejsou slabí soupeři, nemůžeme si vybírat, na koho narazíme,“ vysvětloval univerzál Radek Motys. „Když se nám podaří před domácím publikem alespoň jednou vyhrát, budeme moc rádi,“ dodal.

Napsal CardaR

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Facebook komentáře

 
 
 
 
 

Partneři portálu Budějcká Drbna

Partner sekce Vzdělání a Byznys

VŠTE

Partner sekce Volejbal

ERREA
 

Malostranská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Budějcká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Brněnská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Liberecká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Michael Daněk

Olomoucká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Rency s.r.o.

 

TRIMA CB Advertisement

Všechna práva vyhrazena, jakékoli užití obsahu včetné obsahu a grafiky podléhá schválení provozovatelem serveru.

O projektu | Etický kodex | Kontakty | Tiráž | RSS

Budejckadrbna.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

 

CHCIWWWSTRANKY.CZ