Počasí dnes10 °C, zítra14 °C

Jihostroj v Brně body nezískal. Prohrál 1:3

Hráči VK České Budějovice začali zápas na jihu Moravy špatně a nezvládli první set. Celkem pak prohráli na palubovce Volejbalu Brno ve čtyřech setech.

Hosté sice měli lepší vstup do utkání, ale od stavu 3:3 dominovalo Brno. Postupně si získalo náskok 6:3 a 10:6. Pak dokázal sice Jihostroj srovnat na 12:12, ale domácí tým další rozjezd soupeře nedovolil. Třemi body si získal náskok zpět a za stavu 20:15 bylo téměř rozhodnuto. Brno navíc získalo všech pět následujících výměn – 25:15.

Druhá sada byla vyrovnanější. Jihočeši vedli 0:2 a 3:6. Brno však záhy otočilo stav na 8:7. A v další části hry náskok postupně navyšovalo až do stavu 22:16. České Budějovice se ještě pokusily o zvrat a získaly následující dvě výměny. Jihomoravané drama ale nepřipustili a set vyhráli 25:21.

I do dalšího setu vstoupil lépe Jihostroj a vedl 4:6. I v dalších výměnách si držel mírný náskok a vedl o tři body 12:15 a 16:19. V závěru náskok Jihočeši ještě navýšili a vyhráli 21:25. Úvod další sady naopak patřil Brnu, které vedlo 2:1. 4:2, 5:4 či 9:8. Až pak Brno odskočilo na rozdíl tří bodů – 12:9 a 14:11.

Další bodovou sérií si Brno vytvořilo ke konci setu vedení 20:16 a bylo blízko výhře za tři body. Jihostroj sice ještě snížil na 22:20, ale domácí další zvrat nepřipustili a vyhráli 25:22.

Volejbal Brno – VK České Budějovice 3:1 (15, 21, -21, 22)

Rozhodčí: Grabovský, Pecháček. Nejvíce bodující hráči: Michal Hrazdira (17) - Tomáš Fila (15). Čas utkání: 142.

České Budějovice: Habr, Michálek, Mach, Hackworth, Fila, Todua – libero Kryštof. Střídali Sobotka a Šotola, Červinka, Kraffer, Kuliha. Trenér René Dvořák.

Štítky Brno, VK Jihostroj České Budějovice, Volejbal Brno, Morava, Jihostroj, Michal Hrazdira, Tomáš Fila, České Budějovice