Počasí dnes10 °C, zítra14 °C
Čtvrtek 25. dubna 2024  |  Svátek má Marek

Jihostroj bez problémů porazil Ústí nad Labem 3:0

Souboj prvního s posledním skončil dle předpokladů hladkou výhrou českobudějovického Jihostroje, který na půdě Ústí nad Labem vyhrál bez ztráty setu.

Výborný vstup do zápasu měl jihočeský tým, který se rychle dostal do vedení 6:2. To následně navýšil na 8:2 a měl našlápnuto na klidný průběh první sady. Jenže domácí Ústí nad Labem se v průběhu setu zlepšilo a postupně začalo manko snižovat. Po patnácti výměnách byl stav 10:5 pro Jihostroj. Pětibodový náskok se postupně ztenčoval na 12:8 a 13:11.

Ústečtí posléze snížili na rozdíl jednoho bodu. Budějovice si držely náskok za stavu 17:16 a 18:17. Až dalším míčem opět odskočily na rozdíl dvou bodů. Domácí pak sice opět snížili a drželi se ve hře, ale hosté při vedení 23:22 uhráli první setbol. Ten ale neproměnili. Naopak druhou možnost již využili a vyhráli 25:23.

Druhá sada byla méně vyrovnaná. Ústí vedlo za stavu 2:1, ale to bylo kromě stavu 6:5 naposledy. Jihostroj otočil stav na 9:7 a pak následně navyšoval vedení – 12:8, 16:11 a 20:14. Závěr druhého setu patřil rozjetému hostujícímu týmu, který nepřipustil žádné snížení a drama. Naopak za stavu 21:15 uhrál dva body a bylo prakticky rozhodnuto. Budějovice set vyhrály 25:17.

Od začátku třetího setu se hosté drželi ve vedení. I když to dlouho bylo o jeden nebo dva body, domácím se nedařilo soupeře dotáhnout. Za stavu 11:12 pak Jihočeši sérií bodů získali náskok 16:12 a 22:16. Ústí nad Labem se na zvrat nezmohlo a třetí set tak Jihostroj vyhrál v pohodě 25:18.

V dalším utkání hrají Budějovice doma. Ve čtvrtek 11. února hostí od 18:00 Zlín.

SK Volejbal Ústí nad Labem - VK České Budějovice 0:3 (23:25, 17:25, 18:25)

Rozhodčí: Velinov - Činátl.

Nejvíce bodující hráči: Tomáš Halanda 12 – Petr Michálek 13

Ústí nad Labem: M. Mach, Podstupka, Kraus, Hykš, Halanda - libero Kořínek. Střídali: Vodvárka, Pihera.

České Budějovice: R. Mach, Michálek, Habr, Fila, Sobotka, Kuliha - libero Kryštof. Střídal: Červinka.

Štítky volejbal, Jihostroj, Ústí nad Labem, České Budějovice, VK Jihostroj České Budějovice, Petr Michálek