Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

RIO 2016: Windsurfař Karel Lavický skončil na olympijských hrách jednatřicátý

Českobudějovický windsurfař Karel Lavický má za sebou vystoupení na olympijských hrách v Rio de Janeiru. Po dvanácti rozjížďkách mu v kategorii RS:X patřilo celkové 31. místo. Za ním zůstalo už pouze pět účastníků soutěže.

Třicetiletý Lavický, který si chtěl v Brazílii vylepšit konečné umístění z předchozích olympijských her v Londýně, kde skončil na 36. místě, nezačal vůbec špatně a v první rozjížďce byl šestadvacátý. Ve dvou následných jízdách skončil třicátý. Po prvním dnu mu tak patřilo celkové 31. místo.

Druhý den začal Lavický třicátým místem ve čtvrté rozjížďce. V té páté se mu ale vůbec nedařilo a jízdu nedokončil. Pochybení odčinil v následující rozjížďce, v níž skončil šestadvacátý. V polovině závodu si držel stejné umístění.

Sedmá jízda přinesla Lavickému nejlepší umístění – 24. místo. Jenže poté znovu neuspěl a osmou rozjížďku nedokončil. Deváté měření sil může rodák z Českých Budějovic považovat za úspěšné. Cíl protnul jako devětadvacátý a stále držel 31. pozici v závodě.

Jenže poslední závodní den kategorie RS:X Karel Lavický nezačal vůbec dobře a desátou jízdu vůbec nedojel. Napnul síly a v předposlední rozjížďce se umístil pětadvacátý. Konečnou podobu svému účinkování dal v jízdě číslo dvanáct, kde obsadil jednatřicáté místo, na kterém nakonec skončil i v konečném pořadí.

Nedělní medailová jízda, které už se Karel Lavický neúčastnil, rozhodla o dělení cenných kovů. Zlatou medaili si do Nizozemska odvezl Dorian van Rijsselberghe, stříbro putovalo k britskému windsurfaři Nicku Dempseymu a bronz bral Francouz Pierre le Coq. Budějčák Karel Lavický si v kategorii RS:X zlepšil oproti Londýnu výsledek o pět míst.

Štítky Karel Lavický, olympijské hry, Letní olympijské hry 2016, Rio de Janeiro, Londýn, Brazílie, Dorian van Rijsselberghe, Nick Dempsey, Nizozemsko, České Budějovice