Budějcká drbna - super drbna online » Sport » Ostatní sporty » Jubilejní rallye uvidí i Budějčáci, na Výstavišti bude živo
 

Jubilejní rallye uvidí i Budějčáci, na Výstavišti bude živo

Jubilejní Rallye Český Krumlov pojede i loňský mistr Evropy v rallye historiků Miroslav Janota (vpravo se spolujezdcem Lukášem Vyoralem), který usedne za volant Opelu Kadett

čtvrtek, 24. května 2012, 14:43

Už počtyřicáté zaburácí v rozkvetlé jarní jihočeské přírodě motory závodních speciálů. Jubilejní ročník Rallye Český Krumlov, jedné z nejvýznamnější regionálních motoristických událostí roku, odstartuje v pátek odpoledne na českobudějovickém Výstavišti.

Na startu populární soutěže nebude chybět téměř kompletní domácí špička v čele s jezdcem Škody Motorsport Janem Kopeckým, sedminásobným vítězem Krumlova Romanem Krestou či loňským mistrem Evropy v rallye historických vozidel Miroslavem Janotou. Diváci se kromě kvalitní sportovní podívané můžou až do sobotního večera těšit na bohatý doprovodný program.

Čtvrtý podnik Mediasport mezinárodního mistrovství České republiky v rallye se bude opět odehrávat na území českokrumlovského a českobudějovického regionu. Trať soutěže čítá čtrnáct náročných rychlostních zkoušek o celkové délce přes 180 kilometrů, superspeciálka na Výstavišti v Českých Budějovicích, která letos nese název Samson-Rallye-Aréna, se pojede dvakrát. První průjezd je na programu v pátek od 16 hodin, podruhé se tudy startovní pole téměř osmdesáti soutěžních speciálů prožene v sobotu před obědem.

Živo však bude na Výstavišti, které je zároveň servisní zónou pro celé startovní pole, po oba dva dny trvání rallye. Dopoledne budou prostory pavilonu Z patřit technickým a administrativním přejímkám, od 11.45 hodin se mezi halami pojede testovací rychlostní zkouška, takzvaný shakedown, a dvě hodiny po poledni je na programu autogramiáda předních jezdců.

Před startem první rychlostní zkoušky a po cíli posledního vozu zařazeného do českého šampionátu se na okruhové trati propletené mezi výstavními halami představí historické skvosty přihlášené do Rally Legend Show. V sobotu se pak na kruhovém objezdu uprostřed areálu výstaviště pojede druhý ročník RC Rallye Český Krumlov, tedy zmenšenin vozidel na dálkové ovládání.

Úplně poprvé se v rámci jihočeské soutěže uskuteční i Rallye Český Krumlov Electric and New Energies, při které uvidíme auta s elektromotory nebo hybridním pohonem. V „Zetku“ navíc bude k vidění výstava veteránských a tuningových aut, vyzkoušet si budete moci simulátor Formule 1, motokáry, celý den poběží videoprojekce a také výsledkový servis z průběhu rallye.

Každý, kdo si na budějcké Výstaviště zakoupí vstupenku (páteční s platností i na sobotu stojí 200 korun, lístek na druhý den je za stovku), bude automaticky zařazen do slosování o čtyřkolku a další hodnotné ceny. Děti do 150 centimetrů výšky mají vstup zadarmo.

Veškeré informace o 40. Rallye Český Krumlov 2012, včetně časového harmonogramu, map trati, diváckých míst či seznamu přihlášených posádek, najdete na webu www.rallyekrumlov.cz.

Budějcká Drbna samozřejmě nebudete na této významné akci, kterou každoročně navštíví tisíce diváků z celé republiky i zahraničí, chybět!

Napsal Pavel Kacerovský

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Facebook komentáře

 
 
 
 
 

Partneři portálu Budějcká Drbna

Partner sekce Vzdělání a Byznys

VŠTE

Partner sekce Volejbal

ERREA
 

Malostranská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Budějcká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Brněnská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Liberecká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Michael Daněk

Olomoucká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Rency s.r.o.

 

TRIMA CB Advertisement

Všechna práva vyhrazena, jakékoli užití obsahu včetné obsahu a grafiky podléhá schválení provozovatelem serveru.

O projektu | Etický kodex | Kontakty | Tiráž | RSS

Budejckadrbna.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

 

CHCIWWWSTRANKY.CZ