Hellboys potvrzují roli favorita, Blades porazili 50:12

 
čtvrtek, 14. června 2012, 13:09

Odvetný zápas amerického fotbalu proti Blades Ústí nad Labem sehráli Budweis Hellboys ve stejném duchu jako utkání na soupeřově hřišti – s herní převahou, ofenzivně laděnou taktikou a poměrně poklidnou, pozitivně naladěnou morálkou.

Nedělní zápas na Sokolském ostrově nebyl pro hráče ničím příjemným. Do začátku zápasu silně pršelo, hřiště bylo podmáčené a drobný déšť komplikovat hru ještě po celou první polovinu. Trávník i míč díky tomu klouzaly a na herních dovednostech obou týmů to bylo znát.

„Passová hra (tedy volba rozehrávky, při které quaterback míč hodí hráči daleko do hřiště – pozn. autora) je obtížná na týmovou kooperaci sama o sobě. Pokud je míč mokrý, stává se mnohdy navíc velmi těžce chytatelný,“ popisuje nevýhody hrající kouč Hellboys Petr Soumar a dodává: „No a do toho nad každým neustále visí hrozba, že na mokrém trávníku podklouzne a přivodí si nepěkné zranění...“

Přesto byl nakonec k vidění celkem atraktivní zápas, při kterém se hojně skórovalo. Konečný stav se nakonec vyšplhal na 50:12 pro Budweis Hellboys.

Ústečtí Blades přesto jako nováčci prokázali, že i na soupeřově hřišti umějí zahrát poměrně pěknou hru a s podporou hlasitého diváckého doprovodu dokázali dvakrát překonat českobudějovickou obranu. Oproti prvnímu vzájemnému duelu bylo znát, že s každým dalším zápasem získávají nové zkušenosti a sehrávají se v tým nadšených nováčků, kteří mají radost ze hry.

Budweis Hellboys na hřišti působili jistě a zkušeně. Ačkoliv jihočeskému mužstvu chybí v současné době několik zraněných klíčových hráčů, včetně prvního quaterbacka Tomáše Vintra, několikaletá zkušenost s americkým fotbalem je znát na taktické sehranosti.

Postup do finále je jistý, ale o vítězství bude třeba bojovat

V tomto zápase tak Hellboys jen potvrdili roli favorita B ligy a míří do červencového finále, které se odehraje na Sokolském ostrově s týmem Znojmo Knights, který v minulých zápasech budějovičtí Pekelníci dvakrát porazili. Nejprve na znojemském stadionu 2:21 a doma pak 26:12.

To ale ještě nic neznamená, pravidla České asociace amerického fotbalu dávají šanci oběma finálovým soupeřům, jak popisuje Petr Soumar: „Vítězem ligy se stane vítěz finálového souboje. To, že jsme zůstali neporaženi v základní části, nic neznamená. Znojmo se o vítězství bude hodně prát. V minulých letech mělo ve vzájemných zápasech navrch.“

Finálový zápas, který se bude hrát v neděli 1. července od 14 hodin, tak slibuje pro diváky strhující podívanou. Oběma týmům půjde o všechno.

Napsala Michaela Votavová, Budweis Hellboys

 


 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Drbna z místa: Velká událost bez velké...

  • Cyklista patrně na Šumavě přecenil své síly...

  • V souvislosti s pondělními silnými bouřkami...

  • Meteorologové upozorňují, že nás dnes...

Reklama