Počasí dnes10 °C, zítra14 °C

TJ Karate České Budějovice vyšle čtyři borce na světový šampionát. Sen je medaile

Česká reprezentace odjela do rakouského Lince na mistrovství světa seniorů. Výprava čítá také čtyři borce z TJ Karate České Budějovice. Mezi světovou elitou se pokusí překvapit. Turnaj by měl být lákadlem pro fanoušky.

Do Lince pojedou z TJ Karate Lucie Veithová, Adriana Crhonková, Veronika Halodová a Dominik Mikula. „Dominik byl nominován z důvodu, že se na mistrovství světa v Indonésii 2015 dostal nejdál z Čechů. Je to talentovaný závodník. Trošku je bohužel svým způsobem ale také lajdák na tréninky,“ říká k prvnímu nominovanému trenér TJ Karate a asistent reprezentačního kouče Miroslav Hýsek.

„Když Dominik přijel na první svoji Premier League, porazil medailistu z Indonésie, ve druhém kole porazil mistra Evropy a ve třetím kole podlehl výbornému závodníku z Rakouska, který šel až do finále. Dominik díky tomu bojoval v repasáži a vybojoval celkové 9. místo.“

Adriana Crhonková byla třetí na mistrovství Evropy juniorů a čerstvě jí teď bude 18 let, je to velký talent. Lucka Veithová je dlouholetá výborná závodnice a letos dosáhla na životní úspěch na akademickém mistrovství Evropy. Veronika Halodová byla pátá mistrovství Evropy v kategorii U21 a je jí jen 19 let. Má ale už teď zkušenosti s mezinárodními turnaji a i ona je perspektivní.“

Největší očekávání budou trenéři vyžadovat od Lucie Veithové. „Hodně na sobě zamakala a je stále v rozkvětu. Uvidíme,“ dodává Hýsek. Jihočeské závodnice budou na světovém šampionátu v Linci startovat shodně ve čtvrtek 27. října. A právě ve čtvrtek by se do Rakouska měla vydat i početná skupina budějckých fanoušků. Světový šampionát takto blízko znovu jen tak nebude…

Vstupenky jsou pořád k dispozici na všechny dny. Zatím je vyprodaná jen část stadionu pro sobotu. Podle kategorie a umístění stojí 25 až 65 eur. Koupit vstupenky si fanoušci mohou na stránkách karate2016.at.

Kategorie Veithové začne ve čtvrtek v 9 hodin ráno. Halodová nastoupí na tatami nejdříve v 10:30, Mikula ve 12 hodin a Crhonková v odpoledním bloku od 15 hodin.

Budějcká Drbna bude přímo z místa přinášet aktuální informace!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky TJ Karate, České Budějovice, mistrovství světa, Linz, Linec, karate, Evropa, Indonésie, Rakousko, Premier League