Počasí dnes8 °C, zítra7 °C
Čtvrtek 18. dubna 2024  |  Svátek má Valérie

Přes čtyři stovky běžeckých nadšenců amatérů se dnes vydalo na závod v okolí českobudějovického centra. Závod v krásném počasí zachytili fotografové Dominik Svoboda, Jan Luxík a Petr Vajrauch.

Winter Run se běželo v několika kategoriích, které byly rozdělené do čtyř a osmikilometrového závodu. Dohromady se na trať vydalo 425 nadšenců.

V závodě na čtyři kilometry vyhrál Patrik Novák, který trať zvládl v čase 14 minut a 45 sekund. Druhý doběhl Jiří Křeček se ztrátou 11 sekund. Na třetím místě skončil Martin Vondrášek, který za vítězem zaostal o minutu a 14 sekund. Mezi ženami vyhrála Markéta Valentová v čase 18 minut a 37 sekund.

Běh na osm kilometrů vyhrál Pavel Kos. Trať zvládl za 29 minut a 11 sekund. O 18 sekund později doběhl druhý Jan Sýkora a za dalším sedm sekund pak Tomáš Chlup. Nejlepší žena byla Tereza Chlupová (32 minut a 21 sekund).