Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Strakonice začaly baráž o extraligu porážkou o dva góly

Házenkáři HBC Strakonice 1921 po úspěchu v první lize odehráli s favoritem z Hranic, které extraligovou příslušnost touží uhájit, vyrovnaný zápas. Nakonec prohráli o dvě branky 27:29. Odveta je příští neděli.

Domácí tým hnala od začátku zaplněná strakonická hala. V první desetiminutovce dokázali Jihočeši držet těsné vedení. Branková smršť v dalších minutách ale poslala hosty až do čtyřbrankového vedení, které naštěstí dokázaly Strakonice do poločasu snížit na 12:14.

Hranicím vyšel vstup do druhé půle. Čtyřmi góly si vybojovaly náskok 13:18 a rozhodly o vítězství. Jihočeši pak sice ještě zabojovali a dokázali snížit, ale hosté si výhru vzít nenechali. Strakonice prohrály 27:29, a pokud chtějí příští rok hrát nejvyšší soutěž, musí v neděli 21. května dopoledne vyhrát o tři góly nebo o dva a mít vyšší skóre.

HBC Strakonice 1921 – TJ Cement Hranice 27:29 (12:14)

Nejvíce branek: Zbíral 6/2, Krejčí 5, Mošovský 4/3 – P. Magrla 7/2, Čadra 7, Mičkal 6. Vyloučení: 3:3. Rozhodčí: Kozler, Zich. Sedmimetrové hody: 6/5 – 4/2. Diváci: 269.

Strakonice: Jareš – Vrchlavský, A. Nejdl, P. Masák, Pek, M. Masák, Tockstein, Mošovský, T. Nejdl, Marienka, Schwarz, Chvosta, Samek, Zbíral, Krejčí

Hranice: K. Magrla – P. Magrla, Hardt, Zemánek, Horut, Čadra, Andrš, Dohnal, Tůma, Indrák, Mičkal, Pomahač, Samiec, Kučerka