Počasí dnes7 °C, zítra7 °C
Úterý 23. dubna 2024  |  Svátek má Vojtěch

Štíři završili základní část prohrou v Chomutově. A vyhlíží večerní výběr soupeře pro play-off

Florbalisté FBC Štíři České Budějovice prohráli v posledním kole základní části Národní ligy v Chomutově 5:6. O výhru Jihočeši přišli v samém závěru zápasu.

Českobudějovičtí zápas s třetím Chomutovem začali dobře a do vedení šli po úvodním tlaku ve 3. minutě po střele Radka Hanáka – 0:1. Chomutov pak dokázal skóre otočit góly Pavla Tichého a Ondřeje Bejčka – 2:1. V 17. minutě srovnal Jindřich Hrdý, ale za 22 sekund Chomutov po gólu Ondřeje Šarši znovu vedl – 3:2. Dramatický zápas pokračoval i nadále. Bleskový gól na 3:3 vstřelil po třech sekundách druhé části Radek Hanák.

Ve 26. minutě zachránila Chomutov horní tyč a z následného protiútoku se naopak radovali domácí. Čtvrtý gól dal Petr Pastor, který využil rychlou souhru s Hlaváčkem. Štíři byli v této části hry ale lepší a Chomutov přestříleli. Vyrovnat se Jihočechům povedlo při přesilovce, kdy více prostoru využil Ondřej Havelka – 4:4.

Štírům vyšel vstup i do třetí třetiny. Obrat skóre zařídil ve 43. minutě svou třetí brankou Radek Hanák – 4:5. Další část třetí třetiny byla vyrovnaná a šance měly oba týmy. Chomutov se začal více prosazovat až pět minut před koncem třetí třetiny. Tlak domácích vyústil v chybu soupeře, kterou potrestal Petr Pastor – 5:5. A aby toho nebylo málo, 84 sekund před sirénou otočili domácí po další chybě stav po trefě Víta Andrleho – 6:5.

Štíři nyní budou čekat na večerní výběr soupeřů, který je v plánu ve 21:30. „V Národní lize to chodí tak, že první tři týmy po základní části si postupně volí týmy na 5. až 8. příčce. Nelze tedy kalkulovat, kdo na koho zbyde,“ řekl v nedávném rozhovoru pro Budějckou Drbnu kapitán Štírů Michael Kudláček.

Florbal Chomutov – FBC Štíři České Budějovice 6:5 (3:2, 1:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 11. Tichý (Chocholoušek), 14. Bejček (Selinger), 18. Šarša (Šnábl), 26. Pastor (Hlaváček), 57. Pastor (Jäschke), 59. Andrle – 3. Hanák, 17. Hrdý (Tomšíček), 21. Hanák, 31. Havelka, 43. Hanák (Havelka). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváků: 205.

Chomutov: Šantora (Vlček) – Fokt, Bejček, Jäschke, Kubeš, Fiala, Kopp, Pastor, Selinger, Andrle, Turek, Hlaváček, Šnábl, Tichý, Šarša, Chocholoušek

České Budějovice: Kunst – Procházka, Staněk, Kudláček, Hrdý, Malý, Havelka, Tomšíček, Hanák, Hejplík, Froněk, Žáček, Klouda, Slepička