Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Šestizápasovou vítěznou sérii ukončil Litvínov

Druhou domácí porážku přichystali českobudějovickému Mountfieldu v neděli večer Chemici ze severočeského Litvínova. Stejně jako v prvním vzájemném zápase této sezony Tipsport extraligy ledního hokeje nastříleli do jihočeské sítě tři góly a získali maximální počet bodů. Domácí tak museli přepustit vedoucí příčku tabulky Zlínu.

Oproti minulým zápasům tentokrát nebyl na ledě Budvar arény k vidění moc pohledný hokej. Úvodní třetina nabídla minimum brankových příležitostí, když ty největší měli v přesilové hře domácí Mertl a Mikuš. Přestože si domácí hráči po zápase pochvalovali, že přesilovky v tomto duelu sehráli dobře, ale chybělo jim potřebné štěstíčko, právě nevyužité početní výhody rozhodly o výsledku střetnutí Českých Budějovic s Litvínovem.

Tvrdě hrající hosté nepouštěli Motor příliš často do zakončení ani ve druhé třetině, a když se tak přeci jen stalo, zaskvěl se gólman Chemiků Martin Volke. Velkou šanci skórovat měli domácí před polovinou zápasu, když hráli v podstatě šest minut proti čtyřem bránícím se litvínovským hráčům, bohužel ale bez kýženého efektu. Ujmout se mohla až následná rána Kuchejdy, kterou skvěle zlikvidoval litvínovský brankář.

Důvod k radosti měli fanoušci až ve třetí třetině, naneštěstí pro Mountfield to byli hosté, kdo zvedal ruce nad hlavu. Obránce čtvrté litvínovské formace Matěj Stříteský poslal ve 49. minutě kotouč na Kovářovu branku a kotouč skončil v síti – 0:1. Gól byl pro rivaly Jihočechů vodou na mlýn a za necelé tři minuty svoje vedení zvýšili. V přesilové hře se z pravého křídla dostal před domácího brankáře Richard Jareš a díky důrazné koncovce protlačil kotouč za Kovářova záda. Stejně jako v prvním případě se o druhý gólový zápis Litvínova postaral zadák. Výhru hostů potvrdil třiapadesát sekund před koncem při power-play střelou do prázdné branky bývalý hráč Motoru Viktor Hübl.

Jak už to má Budějcká Drbna ve zvyku, pozápasové ohlasy hráčů vám přinese na začátku nového pracovního týdne.

HC Mountfield – HC Verva Litvínov 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 49. Stříteský (Majdan), 52. Jareš (Kubinčák), 60. Hübl (Lukeš). Rozhodčí: Pešina, Trombík - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:6, navíc Kubát (Litvínov) 10 minut OT. Využití: 0:1. Diváci: 5031.

HC Mountfield: Kovář – Ptáček, Kranjc, Novák, Vydarený, Vráblík, Mikuš, Kolarz – Šimánek, Kašpařík, Kotalík – Gulaš, Langhammer, Podlešák – Květoň, Červený, Martynek – Mertl, Pšurný, Sailer. Trenér František Výborný.

HC Verva Litvínov: Volke – Hora, Havelka, Kousalík, Kubát, Skuhrovec, Jareš, Pojkar, Stříteský – Trávníček, Ručinský, Lukeš – Gerhát, Hübl, Jurčík – Kubinčák, Majdan, Hanzl – Hujsl – Bojer, Maxa. Trenér Vladimír Kýhos.

Štítky HC Verva Litvínov, Mountfield Hradec Králové, FC Fastav Zlín, Extraliga ledního hokeje, Viktor Hübl, Richard Jareš, Matěj Stříteský, Madeta Motor České Budějovice, Martin Volke, Budvar aréna