Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Motor znovu podlehl poslednímu týmu tabulky

Pondělní domácí porážka od Benátek nad Jizerou ještě nebyla tím nejhorším, co v těchto dnech potkalo hokejisty Motoru. Dnes večer totiž podlehli dalšímu mužstvu z úplného dna prvoligové tabulky. Most ovládl druhý vzájemný zápas sezony a dal hostům pověstného bůra.

Mostečtí se tentokrát museli obejít bez posil z extraligového Litvínova, který souběžně s dnešním duelem 22. kola nastoupil do zápasu proti královéhradeckému Mountfieldu.

Do vedení se domácí dostali ve druhé třetině po přesilovkové trefě Václava Čížka, druhou branku přidal ve 31. minutě Pavel Písařík. Budějce se ve zbytku třetiny hnaly za vyrovnáním, měly několik vyložených šancí, prosadit se ale dokázal pouze kapitán Aleš Kotalík - 2:1.

Místo obratu ve prospěch Motoru bohužel přišly ve třetí periodě další branky Severočechů. Ve 48. minutě zvýšil nejlepší hráč domácích Zdeněk Tauš a za necelých šest minut dokonce ve vlastním oslabení skóroval Jan Bojer - 4:1.

Hrozivé skóre korigoval na začátku 57. minuty David Kuchejda, jenže v úplném závěru se Radek Bělohlav rozhodl pro power play, odvolal Halmošiho z branky a odkrytou klec Českých Budějovic trefil Zdeněk Tauš. O kosmetickou úpravu na 5:3 se postaral čtvrt minuty před koncem Jiří Ferebauer.

Také tentokrát se Jihočeši vrací domů s prázdnou. Krize Motoru na venkovních kluzištích trvá už dlouhých devět zápasů! Šanci na reparát bude mít v sobotu netradičně od 16 hodin doma proti Ústí nad Labem.

HC Most - HC Motor České Budějovice 5:3 (0:0, 2:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 28. Čížek (Pavelka, Slavíček), 31. Písařík (Sedláček, Tůma), 48. Tauš, 53. Bojer (Tauš), 60. Tauš (Bojer) - 39. Kotalík (Moravec, Melka), 57. Kuchejda (Ondřej), 60. Ferebauer (Ondřej, Rob). Rozhodčí: Jílek - Rozlílek, Svobodová. Vyloučení: 5:3, navíc Šperger (CEB) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 514.

HC Most: Horák - Šimon, Charousek, Pavelka, Čížek, Tůma, Hora - Tauš, Zavřel, Bojer - Sedláček, Slavíček, Písařík - Andres, Gerhát, Kafan - Nedrda, Smolka, Szabo. Trenér Leo Gudas.

HC Motor České Budějovice: Halmoši - Kříž, Novák, Chmelíř, Moravec, Boháč, Prokop, Pavlíček - Skuhravý, Melka, Kotalík - Kuchejda, Šachl, Ondřej - Šperger, Pitule, Třetina - Vaniš, Rob, Ferebauer - Bárta. Trenér Radek Bělohlav.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 22. kole: 1. Mladá Boleslav, 2. Olomouc, 3. Jihlava, 4. Havlíčkův Brod, 5. Třebíč, 6. Litoměřice, 7. Beroun, 8. Kadaň, 9. Havířov, 10. Šumperk, 11. MOTOR, 12. Ústí nad Labem, 13. Most, 14. Benátky nad Jizerou.

Štítky hokej, HC Most, HC Motor České Budějovice, 1. liga, 22. kolo, Madeta Motor České Budějovice, HC Benátky nad Jizerou, Pavel Písařík, Jan Bojer, Václav Čížek, Aleš Kotalík, David Kuchejda, Jiří Ferebauer, SK Dynamo České Budějovice, FK Ústí nad Labem