Budějcká drbna - super drbna online » Sport » Hokej » Filip Novák jako první Čech přivezl Gagarinův pohár!
 

Filip Novák jako první Čech přivezl Gagarinův pohár!

Filip Novák s Gagarinovým pohárem a medailí
Filip neodmítl společnou fotku se žádným z fanoušků ani fanynekPodepsaný dres z fináleGagarinův pohárAkce sklidila úspěchGagarinův pohár si mohli všichni i potěžkatPohár je věnovaný astronautovi Juriji GagarinoviFilip Novák a jeho otec Josef, bývalý obránce MotoruCenná trofej přilákala do Fitness 14 několik stovek návštěvníkůHraný dres a medaile

neděle, 17. června 2012, 23:10

Prvním hokejistou, který v Čechách představil Gagarinův pohár pro mistra ruské Kontinentální hokejové ligy, se stal Budějčák Filip Novák. Nádherná trofej byla k vidění v sobotu celý den v prostorách Fitness 14, tedy sportovního centra, které má v názvu číslo dresu svého majitele, řízného obránce Dynama Moskva.

Gagarinův pohár přiletěl do Prahy už v pátek kolem oběda, na letišti si ho ale i s ochrankou vyzvedl Novákův spoluhráč Dominik Graňák, jenž ho chtěl ukázat také doma na Slovensku. V sobotu ráno pak krabice vážící 54 kilogramů zamířila z Trenčína do jihočeské metropole.

„Lidi, kteří mají celou zásilku na starosti, se tedy pořádně pronesli,“ smál se Filip Novák a dodal, že samotný pohár váží něco přes dvacet kilo a jsou na něm zvěčněni čtyři vítězové nejvyšší ruské soutěže. Hned dvakrát ho získala Kazaň, před rokem titul slavila Ufa a letos Dynamo Moskva, kde v uplynulé sezoně působili kromě Nováka další dva Češi Marek Kvapil a Jakub Klepiš.

„Pohár je věnovaný Gagarinovi, protože poslední zápasy play off se hrají v době, kdy letěl do vesmíru,“ vysvětlil Budějcké Drbně čerstvý třicátník. Na dolní části trofeje jsou pak po vzoru Stanley Cupu tabulky se jmény všech hráčů a členů realizačních týmů, kteří pohár získali. „Někdo by se však měl zamyslet a psát tam jména ne v azbuce, ale latinkou, když je KHL mezinárodní liga.“

Do Fitness 14 proudily v průběhu celého dne desítky návštěvníků, kteří byli zvědavi nejen na pohár, ale těšili se i na osobní setkání s Filipem Novákem. Ten s každým příchozím prohodil pár slov, neodmítl ani jednu žádost o společnou fotku nebo podpis.

„Byl výborný nápad udělat tuhle akci jako celodenní. Dopoledne tady byl sice trochu frmol, ale potom se lidi vystřídali. Měli možnost si pohár osahat, potěžkat, nechat se s ním vyfotit, mohli si se mnou popovídat... myslím, že to bylo pro všechny příjemné setkání,“ řekl skromný bek. „Filip mě mile překvapil. Nevěděla jsem, co od něj čekat, ale byl moc milý a choval se přátelsky, ne jako nějaká namachrovaná hvězda,“ svěřila se Budějcké Drbně fanynka Marcela, jež si na sebe oblékla i Novákův mistrovský dres plný podpisů.

„Je to hraný dres z finále, dokonce to z něj můžete ještě trochu cítit,“ smál se Filip, jenž celou finálovou sérii odehrál se zlomeným žebrem. „Chybí mi na něm pouze autogram Alexandra Malceva, jednoho z čestných prezidentů klubu. V letadle usnul, a tak jsem ho nechtěl budit. Jinak je tam ale podepsaný kompletní mančaft, včetně realizačního týmu, další ruské legendy Jevgenije Davydova nebo šéfa KHL Alexandra Medveděva.“

Při rozhovoru s Budějckou Drbnou se Filip Novák nechal slyšet, že zisk Gagarinova poháru je pro něj cennější než zlatá medaile z mistrovství světa v roce 2010. „Tehdy jsem v Německu odehrál jen tři nijak zvlášť důležité zápasy a kvůli zranění jsem musel odjet domů. Letos jsem kromě dvou utkání nastoupil do celého play off. Samozřejmě, že když má někdo v resumé titul mistra světa, tak je to hodně příjemné. Gagarin ale pro mě znamená víc!“ má jasno odchovanec budějckého hokeje.

A kolik dřiny Filipa stál tento skvělý úspěch? „Celou sezonu mě trápila záda. Při každé reprezentační přestávce jsem odmítával pozvánky do národního týmu a létal jsem do Prahy za doktorem, který mě dával dohromady. V Moskvě jsem totiž nenašel specialistu, který by mi tak pomohl. No a potom mě čekala obrovská fyzická zátěž v play off. Dokonce jsem se naučil chodit do sauny a na masáže,“ řekl hokejista, který bude i v příští sezoně oblékat dres Dynama Moskva.

I když minulá sezona skončila v závěru dubna, s individuální přípravou na další ročník KHL už Filip Novák začal. „Odpočinek byl krátký, když se nám sezona tak protáhla. Trénuji dvakrát denně v klasické sestavě s Alešem Kotalíkem, Lukášem Zíbem a Jirkou Novotným. Klubové soustředění nám začíná už v půlce července. Jedeme do běloruského Pinsku. Je to takové malé městečko, kde mají výborné sportovní zázemí. Poprvé na ledě se objevíme právě už tam.“

Napsal Pavel Kacerovský

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Facebook komentáře

 
 
 
 
 

Partneři portálu Budějcká Drbna

Partner sekce Vzdělání a Byznys

VŠTE

Partner sekce Volejbal

ERREA
 

Malostranská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Budějcká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Brněnská Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: TRIMA CB s.r.o.

Liberecká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Michael Daněk

Olomoucká Drbna

Vlastník: TRIMA CB s.r.o.
Provozovatel: Rency s.r.o.

 

TRIMA CB Advertisement

Všechna práva vyhrazena, jakékoli užití obsahu včetné obsahu a grafiky podléhá schválení provozovatelem serveru.

O projektu | Etický kodex | Kontakty | Tiráž | RSS

Budejckadrbna.cz využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

 

CHCIWWWSTRANKY.CZ