Počasí dnes20 °C, zítra19 °C
Sobota 11. května 2024  |  Svátek má Svatava

Motor musel otáčet vývoj zápasu. Z Litoměřic ale veze tři body

Zcela po zásluze získali hokejisté ČEZ Motor České Budějovice po dramatické bitvě všechny body na litoměřickém ledu. V utkání Motor vedl i prohrával. Rozhodující gól dal 67 sekund před koncem třetí třetiny Vlastimil Dostálek. Hosté vedl poprvé Marian Jelínek.

Zápas nabídl plno šancí na obou stranách. Již v první minutě mohl otevřít skóre Miloslav Čermák, ale proti brankáři neuspěl. Skóre otevřel naopak na druhé straně Jaroslav Šimeček, který ve 3. minutě dorazil vyražený puk za Petra Kváču – 1:0. Jihočeši měli v dalších minutách sice několik slibných šancí, bohužel bez gólového efektu. Srovnat se hostům povedlo až ve 12. minutě, kdy další odražený puk dorazil do branky Václav Nedorost – 1:1.

Motor pak musel na přelomu třetin dvakrát hrát v oslabení. Všechny šance Litoměřic dokázal ustát a následně sám skóroval při své početní výhodě. Pouhou sekundu před koncem trestu Martina Janduse se prosadil po střele Romana Vráblíka tečí Vlastimil Dostálek – 1:2. Bohužel pro hosty se ale domácí podruhé prosadili za další čtyři minuty. A znovu to byla akce na odražený puk, který dojel Filip Helt a poslal ho pod horní tyč – 2:2.

Ve třetí třetině museli Českobudějovičtí řešit během prvních čtyř minut dvě velké šance domácího týmu. Při první dobře zasáhl proti střele Matáše Kantnera brankář Kváča, v dalším pokusu zlomil při střele hokejku Jan Veselý. V 50. minutě se na ledě hodně přiostřilo a výsledkem byl faul Vojtěcha Komárka a přesilovka pro Motor. Hosté ale během dvou minut nedokázali ani jednou vystřelit na branku.

Pět minut před koncem třetí třetiny byla velká mela v domácím brankovišti, po které se hosté radovali z gólu. Ani jeden rozhodčí ale puk za čárou neviděli a gól tak z toho nebyl. O pár sekund později pálil sám z mezikruží Peter Galamboš a bohužel pro hosty orazítkoval jen tyč. Hosté měli v závěru utkání obrovský tlak, který 67 sekund před sirénou zužitkoval při signalizovaném vyloučení střelou z téměř nulového úhlu Vlastimil Dostálek – 2:3.

Litoměřice reagovaly oddechovým časem. Motor ale závěr utkání zvládl perfektně a domácí ke střele de facto nepustil. Hosté vedl v prvním utkání nový trenér Marian Jelínek. V dalším utkání hraje Motor ve středu na ledě Slavie Praha.

HC Stadion Litoměřice – ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. J. Šimeček (Helt, Jebavý), 38. Helt (Stříbrný) – 12. Nedorost (Pavlin), 34. Dostálek (Vráblík), 59. Dostálek (Nedorost). Rozhodčí: Luczków, Valenta – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváků: 921.

Litoměřice: Král (Michajlov) – Jeřábek, Pavlas, Kachyňa, Smetana, Jandus, Jebavý – Kusý, J. Veselý, M. Chalupa – J. Dvořák, Miškář, Jirásek – Helt, J. Šimeček, Stříbrný – Komárek, Kantner, M. Havelka

České Budějovice: Kváča – Fillman, Vráblík, Kutlák, Marcel, Pavlin, Pýcha – Toman, Nedorost, Čermák – Dostálek, Galamboš, Heřman – Crowder, Vlček, Šulek – Marek, Pajič, Doktor

Štítky ČEZ Motor České Budějovice, hokej, Litoměřice, WSM liga, Madeta Motor České Budějovice, HC Stadion Litoměřice, Vlastimil Dostálek, Marian Jelínek, Václav Nedorost, Petr Kváča, Roman Vráblík, Miloslav Čermák, Peter Galamboš, Jan Veselý