Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Vedení Budějovickým nestačilo. Na Kladně padli 2:4

Po těžkém pondělním utkání jeli hrát hokejisté ČEZ Motor České Budějovice na led Kladna. Utkání začali hosté dobře a zásluhou Dostálka se dostali do vedení. Jenže Kladno otočilo stav na 2:1. Přesto se šlo do kabin před třetí třetinou za nerozhodného stavu. Ovšem v poslední třetině Středočeši vstřelili dvě branky, díky čemuž zvítězili.

České Budějovice vstoupily do utkání velmi neohroženě a hned ve čtrnácté vteřině si připsal první střelu utkání Marcel. Motor i dál tlačil svého soupeře, který útočil jen sporadicky. Tlak vyústil v branku do domácí sítě. Galambošovu střelu sice ještě Kopřiva vyrazil, ale poté se do brankoviště natlačil Vlastimil Dostálek, který otevřel dnešní skóre. Nadále byli Jihočeši lepší, ale jejich tlak trochu zmenšilo Čermákovo vyloučení. Kladno sice strávilo přesilovku v útočném pásmu, ale bez žádaného efektu v podobě vstřelené branky. Přesto měl Motor nadále převahu, ale další branky přidat nedokázal. Do šaten tak šli Jihočeši s vedením o jednu branku.

Začátek druhé třetiny se nesl v opačném duchu a hrozilo především Kladno. Přikryl se Strnadem se dostali do přečíslení dva na jednoho. Tuto šanci ale ještě Kváča vychytal. Poté se ale Středočeši prosadili, rovnou dvakrát. Dva hráči Kladna se zjevili sami před Kváčou a Jan Kloz neměl problémy vstřelit branku do odkryté sítě. O minutu a půl se Středočeši dostali do vedení. Kerharovo nahození Kváča vyrazil jen před sebe, kde byl připravený Adam Kubík, jenž poslal bekhendem kotouč do sítě. Kladno se díky těmto dvou zásahům dostalo do tempa a pro České Budějovice bylo štěstí, že následovala komerční pauza. Poté hráli hráči Motoru přesilovou hru, ve které Jihočeši srovnali stav. Čermák poslal puk na Žigu Pavlina, který od modré propálil vše, co mu stálo v cestě. Budějovice se po gólu oklepaly a do konce třetiny byly lepším týmem. Do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ihned na začátku třetí třetiny šel Motor do oslabení. Tu sice Rytíři nevyužili, ale skórovali o čtyři vteřiny později. Jakub Strnad vystřelil a trefil prostor u vzdálenější tyče. Středočeši zvedli po vstřelené brance svůj výkon a dále byli nebezpeční. Přikryl s Kubíkem se dostali do přečíslení, ale Kubík netrefil absolutně odkrytou branku. Poté se ve svém oslabení dostal do sólo úniku Redlich, jenž Kváčovu branku přestřelil. Jihočeši věděli, že musí přidat a byli nebezpeční. Přesto inkasovali. Tomáš Redlich využil své rychlosti a pod střelou pod betonem stvrdil výhru Středočechů.

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. J. Kloz (Lorraine, Machač), 27. Kubík (Kehar, R. Přikryl), 43. J. Strnad (Kubík, Štindl), 59. Redlich (Kehar, F. Matula) – 5. Dostálek (Pavlin), 33. Pavlin (Čermák). Rozhodčí: Přikryl, Kašík – Kotlík, Polák. Vyloučení: 3:5. Bez využití. V oslavení: 0:1. iváků: 2 003.

Kladno: Kopřiva (Cikánek) – Kehar, Štindl, P. Hořava, Štich, Lenďák, F. Matula – J. Strnad, R. Přikryl, Kubík – Zikmund, Svedlund, Lorraine – J. Kloz, Machač, D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Kružík

České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Marcel, Kutlák, Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Pajič, Nedorost – Dostálek, Galamboš, L. Květoň – Crowder, Toman, Heřman – Šulek, Doktor, Marek