Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

Motor výhrou nad Prostějovem vzdal hold Lukáši Dvořákovi

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice po dvou neúspěšných venkovních zápasech porazili Prostějov 5:3. Utkání sledovalo přes šest tisíc diváků, kteří uctili památku Lukáše Dvořáka.

Začátek první třetiny nabídl vyrovnanou partii, ve které měli sice více ze hry domácí, ale bez vyložených šancí. Veškeré náznaky hosté pokryli. A toho v sedmé minutě využili hosté. Marek Drtina si dojel odtažený puk a tvrdou střelou z otočky poslal puk pod horní tyč – 0:1. Vyrovnání ale přišlo záhy. Po Nedorostově pasu si našel puk před brankou Miloslav Čermák a srovnal – 1:1.

Čtyři minuty před sirénou přišla vzpomínka na Lukáše Dvořáka, bývalého šéfredaktora Budějcké Drbny, který zemřel v týdnu po těžké nemoci.

Ve druhé třetině šli do vedení znovu hosté. Ve 23. minutě jel po chybě Nedorosta do sóla Voženílek. Jeho pokus i následnou dorážku skvěle chytil Kváča, ale na další pokus Matěje Zabloudila byl již krátký – 1:2. Na 2:2 srovnali Jihočeši v přesilové hře. Po střele Pavlina tečoval před brankářem puk Ondřej Šulek.

A hned v další minutě Motor skóre otočil. Po vyraženém puku se nejrychleji ohnal jednoruč Filip Vlček a poslal puk za čáru – 3:2. Když už se blížil konec třetiny, poslal domácí do dvoubrankového vedení kapitán Zdeněk Kutlák střelou od modré čáry – 4:2.

O druhé přestávce museli zasáhnout těžkooděnci proti prostějovskému kotli, který si již před utkáním říkal svým agresivním chováním o vyklizení. Třetí třetina nabídla po jedné brance na každé straně. Nejprve zvýšil na 5:2 druhým gólem Zdeněk Kutlák, který otřel touš o horní tyč. Na konečných 5:3 snížil v 53. minutě David Dvořáček.

Jiří Vykoukal, trenér Prostějova: „Věřili jsme, že si nějaký bod odvezeme, ale to se nepovedlo. Chtěli jsme hrát z dobré obrany a vyvarovat se oslabení. Věděli jsme, že šanci budeme mít z brejků. Šli jsme i čtyři na jednoho, ale gól jsme nedali. Zkusili jsme i hru bez gólmana a hru 6 na 4, ale snížit se nepovedlo.“

Martin Štrba, trenér Českých Budějovic: „Jsme rádi za tři body. Byl to nesmírně těžký zápas. Po dvou špatných výkonech venku jsme rádi, že jsme dokázali vzhledem k průběhu stav otočit a doufám, že se od tohoto zápasu odrazíme a naše výkony budou lepší a lepší.“

ČEZ Motor České Budějovice - KLH Jestřábi Prostějov 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 9. Čermák (Nedorost, Vlček), 30. Šulek (Pavlin, Pajič), 31. Vlček (Kutlák), 40. Kutlák (F. Novák), 53. Kutlák (Vráblík, Čermák) – 7. M. Drtina, 23. Zabloudil (Voženílek), 53. Dvořáček (Mikliš). Rozhodčí: Zubzanda, Veselý – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. Diváků: 6 082.

České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Vráblík, Pýcha, Pavlin, F. Novák, Kutlák, Marcel – Čermák, Nedorost, Káník – Crowder, Galamboš, Dostálek – Pajič, Doktor, Vlček – Šulek, Heřman

Prostějov: Groh (Rochl) – D. Kolář, Žovinec, Bažant, A. Holík, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Hozák – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec

Štítky ČEZ Motor České Budějovice, hokej, Prostějov, Tomáš Nouza, 1. SK Prostějov, Lukáš Dvořák, Madeta Motor České Budějovice, Zdeněk Kutlák, Miloslav Čermák, Filip Vlček, Marek Drtina, SK Dynamo České Budějovice, David Dvořáček, LHK Jestřábi Prostějov