Druhý venkovní nezdar, Motor v Benátkách ani neskóroval

Dva zápasy venku, dvě porážky. Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice po neúspěchu v Havířově padli i v Benátkách, kde navíc ani neskórovali. Stavjaňův tým poprvé s Kváčou v brance měl však šancí dost, hrál devět přesilovek, ale prosadit se nedokázal. V početních výhodách Jihočeši naopak dvakrát inkasovali. Spravit chuť si Českobudějovičtí budou chtít v příštím kole proti Prostějovu.

Podle předpokladů se aktivity na ledě ujali hosté, jejichž tlak posílily rovněž dvě přesilové hry, v nichž měl největší příležitost Pavlin, jehož střela orazítkovala levou tyč Kořenářovy branky. Červené světlo nad brankou se rozsvítilo v 9. minutě, kdy Kváča lovil puk ze své sítě při přesilové hře svého týmu. Hrníčkovu střelu ještě stihl českobudějovický brankář vyrazit, avšak v následné nepřehledné situace se nejrychleji zorientoval Ondřej Chrtek a poslal puk do branky Jihočechů. Hosté měli více ze hry, častěji byli na puku, ale Benátečtí těžili ze svých příležitostí. O druhou branku domácích se postaral Zdeněk Král, jenž přesně dorážel Bittnerovu střelu. Dostat hosty do hry mohl v poslední minutě Heřman. Jeho střela již propadla benáteckému gólmanovi mezi rukou a tělem, avšak puk si našel cestu pouze k levé tyčce. Domácí tak odcházeli do šaten spokojenější s dvougólovým vedením v zádech.

Po startu druhé třetiny navýšila parta kolem trenéra Kudrny svůj náskok. Před Kváčou zaúřadoval Ladislav Bittner, jenž svou střelu z bezprostřední blízkosti dostal o tyč za českobudějovického gólmana. Jeho branka byla druhou benáteckou trefou v početní nevýhodě. Hosté stále nic nevzdávali a dostávali se do svého útočného pásma, Dostálek ale nemířil přesně a pokus Pavlina srazila domácí obrana do ochranné sítě. Hosté nepolevovali, měli navíc čtyři přesilové hry, ale ani v jedné z nich nedokázali najít recept na Kořenáře, který dvakrát vyřešil obrovský závar před vlastní brankou. Před Jihočechy stál tak před poslední dvacetiminutovkou nelehký úkol, dát minimálně tři branky.

Do poslední části zápasu vlétli hosté jako uragán. Hned v první minutě měl obrovskou šanci Čermák, jemuž ale zkazil radost Kořenářův beton a na hokejky Jihočechů se postupně vkrádala nervozita. Své střely nezvládli Dostálek s Kutlákem a v obrovské příležitosti poslal Pajič puk kolem levé tyče mimo branku. Úspěšný nebyl ani pokus Fillmana, jehož střelu benátecký brankář dobře viděl. Rovněž poslední minuty byly kompletně v režii českobudějovického celku, několik střel mířilo mimo branku a ty, které si cestu mezi tři tyče našly, pochytal dnes skvělý Josef Kořenář, který si tak připsal úvodní čisté konto letošního ročníku.

HC Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor České Budějovice 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Chrtek (Hrníčko), 17. Z. Král (Bittner, Wiencek), 22. Bittner. Rozhodčí: Kopeček, Obadal – Kreuzer, Štofa. Vyloučení: 11:5, navíc Maier - Marcel 10 minut. Bez využití. V oslabení: 2:0.

Benátky: Korenář – Husa, Jandejsek, Havlín, Kunst, Jan Bednář, Maier – Hrníčko, Chrtek, Hrabík – Psota, R. Veselý, Jeník – Bittner, Z. Král, Wiencek – Průžek, Kuťák, Bělohorský

České Budějovice: Kváča – F. Novák, Fillman, Vráblík, Kutlák, Pýcha, Pavlin – Nedorost, Vlček, Čermák – Dostálek, Galamboš, Crowder – Heřman, Pajič, Šulek – Marcel, Káník, Doktor

Autoři | Zdroj hcmotor.cz

Štítky ČEZ Motor České Budějovice, hokej, Benátky, prohra, Madeta Motor České Budějovice, SK Dynamo České Budějovice, 1. SK Prostějov, HC AZ Havířov 2010, přesilová hra, Zdeněk Král, Jan Bednář, HC Benátky nad Jizerou, Josef Kořenář