Počasí dnes10 °C, zítra14 °C

Motor potvrdil první výhru a udolal Přerov 3:2. Série pokračuje ve čtvrtek

I druhé čtvrtfinále WSM ligy mezi ČEZ Motor České Budějovice – Zubr Přerov bylo znovu vyrovnané. Jihočeši oproti prvnímu zápasu zlepšili pohyb a aktivitu před brankou. Série pokračuje ve čtvrtek v Přerově.

Jihočeši stejně jako včera na soupeře vlétli a v prvních minutách měli velkou převahu korunovanou přesilovou hrou. Ale znovu místo vedení museli dotahovat. Na konci šesté minuty se dostal ke střele z kruhu volný Pšurný. Místo střely volil chytře přihrávku na lépe postaveného Jana Bergera, který dokázal pod padajícím Pýchou propasírovat puk za brankovou čáru – 0:1.

Tentokrát se ale Přerov z vedení dlouho neradoval. Za minutu a 31 sekund srovnal Martin Heřman, který využil odraz Vráblíkovy střely od mantinelu a procpal puk skrz malou škvíru, kterou Horčička nechal u tyče – 1:1. Otočit stav mohl Motor v další přesilovce, ale ani tu neproměnil.

Motor stupňoval tlak a Přerov v dalších minutách přehrával. Druhý gól dal Motor až v závěru třetiny. Pýcha rychlým výpadem dal puk za branku na Roba, který si počkal a ve vhodné chvilce vybídl ke gólu před brankou čekajícího Vlastimila Dostálka – 2:1. V poslední sekundě druhé třetiny zbytečně dojel do Kváči provokatér Goiš a strhla se mela. Rozhodčí po součtu trestů dali domácím do druhé třetiny přesilovku.

Ani tato přesilovka se domácím nepovedla. Po čtyřech minutách se strhla další strkanice a emoce stoupaly. Menší strkanice byly k vidění v dalších minutách téměř při každém přerušení brankářem. Ve 27. minutě přečíslení 2 na 1 řešil střelou Berger. Motor v důležitém momentu podržel gólman Kváča. Na druhé straně stihl na teč Nouzy zareagovat Horčička.

Třetí gól dali Jihočeši ve 32. minutě. Nouza popotáhl puk za brankou a vybídl ke střele najíždějícího Filipa Nováka. Ten nejprve orazítkoval tyč, ale odražený puk dojel a dorazil do branky – 3:1. Přerov mohl následně snížit z přesilovek. Faul Škody ještě nepotrestal, ale následné tresty Nouzy a Muchy již využil. Přesilovku 5 na 3 zužitkovali hosté již po pěti sekundách po dělovce Jakuba Ference od modré pod horní tyč – 3:2.

Pouhých pětadvacet sekund před sirénou mohl srovnat v pokračující přesilovce Novotný. Jeho prudkou ránu vykopl betonem Kváča.  Domácí si mohli vzít zpět dvoubrankové vedení hned v úvodu třetí části. Jenže to by Budějce musely potrestat faul Bergera. V dalších minutách se hra zklidnila a hrálo se bez šancí. Necelých pět minut před koncem třetí třetiny fauloval Goiš zákeřně kolenem Pavlina, který se velmi těžce sbíral z ledu.

Motor ani další přesilovku nevyužil a dal soupeři šanci k závěrečnému tlaku. Přerov ale ani při hře bez brankáře nedokázal zahrozit a srovnat. Po dvou zápasech tak vedou Jihočeši 2:0. Série pokračuje ve čtvrtek a v pátek na ledě Přerova.

Odehráli jsme slušné utkání. Byl to vyrovnaný zápas. Neměli jsme sice tolik šancí jako včera, ale domácí jsme potrápili a těším se na další utkání v Budvar aréně,“ řekl hostující trenér Kamil Přecechtěl.

Byl to velice těžký zápas. Přerov hraje dobře. Dneska máme druhý bod. Byl to typický zápas play-off. Třetí třetina byla z naší strany dobře odehraná,“ řekl trenér Motoru Martin Štrba.

ČEZ Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Heřman (Vráblík), 20. Dostálek (Rob, Pýcha), 32. F. Novák (Nouza) – 6. Berger (Pšurný, Milan Procházka), 39. Ferenc (Plášek, T. Sýkora). Rozhodčí: Bejček, Würtherle – Štofa, Beneš. Vyloučení: 8:11. Využití: 0:1. Diváků: 6 206. Stav série: 2:0.

České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Suchánek (A) – Dostálek, Rob, Čermák – Nouza (A), Vlček, Heřman – Šulek, Škoda, Babka – Fronk, Vak, Pajič – Guman

Přerov: Horčička (Klimeš) – Novotný, Ferenc (A), Chmelíř, Malina, Vágner, Pala, Zbořil – Plášek, Sýkora (C), Sikora – M. Procházka (A), Pšurný, Berger – Goiš, Dvořák, Kovařík – Petelin, Král, Ižacký

2. čtvrtfinále WSM ligy: Motor - Přerov

Pondělí, 27. února 2017, 22:32

Štítky HC Zubr Přerov, SK Dynamo České Budějovice, Madeta Motor České Budějovice, Jan Berger, Martin Heřman, Filip Novák, Vlastimil Dostálek, HC Škoda Plzeň, Milan Procházka, Budvar aréna