Poslední zápas ve druhé lize David Servis prohrál. Doma nestačil na Žďár

Hokejisté budějckého David Servisu prohráli v závěrečném kole základní části II. ligy s SKLH Žďár nad Sázavou 3:8. V soutěži skončili na 9. místě.

Rozlučkový zápas, ve kterém jihočeskému týmu o nic nešlo. Takový byl zápas 36. kola třetí nejvyšší soutěže pro nováčka z David Servisu. Tým z Českých Budějovic v poslední prověrce nestačil na třetí tým soutěže a prohrál o pět branek. Pozitivem pro Jihočechy je fakt, že nemusí hrát zápasy o udržení.

Žďár vstoupil do zápasu sebevědomě a již po 39 sekundách hry šel do vedení po střele Petra Beneše – 0:1. David Servis pak nevyužil přesilovku a ustál díky brankáři Spáčilovi únik Kaňky. Až v 18. minutě se hosté podruhé prosadili. Po přihrávce Koldy se před Spáčilem nemýlil Martin Kuřítko – 0:2.

Ve druhé třetině viděli diváky brankové hody. Oba týmy daly po třech gólech a stav před závěrečnou částí byl 3:5. Za David Servis se trefili Aleš Mareček, David Bílek a Adam Vylíčil, za Žďár naopak skórovali Luboš Kunstmüller a dvakrát Tomáš Střecha. Jihočeši mohli snížit na rozdíl jediné branky v úvodu třetí třetiny, ale vyloučení Krupky nepotrestali.

Šestý gól Žďáru vstřelil ve 45. minutě Martin Kuřítko a vrátil hostům tříbrankový náskok. Na 3:7 zvýšil osm minut před koncem zápasu Michal Kaňka a na konečných 3:8 upravil stav v 59. minutě David Vítek. Pro David Servis to byl poslední zápas v sezoně 2016/2017. Po historickém postupu do vyšší soutěže skončili Českobudějovičtí na 9. místě.

HC David Servis – SKLH Žďár nad Sázavou 3:8 (0:2, 3:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 23. Mareček (Bárta, Sumerauer), 29. Bílek (Zayml), 33. Čanda (Vylíčil) – 1. Beneš (Střecha, Kaňka), 18. Kuřítko (Kolda, Kovářů), 24. Střecha (Kaňka, Pleva), 28. Kunstmüller (Gregar, Krupka), 32. Střecha (Krupka, Beneš), 45. Kuřítko, 52. Kaňka (Střecha), 59. D. Vítek (M. Vítek). Rozhodčí: Mertl – Samuel, Mertl. Vyloučení: 3:2. Bez využití.

David Servis: Spáčil (Bubeníček) – Zich, Břečka – Škopek, Novák – Žáček, Babčuk – Pessr – Ferebauer, Suchánek, Vylíčil – Volf, Zayml, Bílek – Sumerauer, Bárta, Mareček – Čanda

Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, Beneš, Vítek, Staněk, Hort, Kolda – Kunstmüller, Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Kovářů, Střecha, Krupka, Kaňka, Juráň

Štítky Žďár nad Sázavou, soutěž, SKLH Žďár nad Sázavou, Michal Kaňka, Petr Beneš, SK Dynamo České Budějovice, Aleš Mareček