Počasí dnes5 °C, zítra7 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

Kladno porazilo Motor v posledním zápase základní části 4:1

Závěrečný zápas základní části WSM ligy hokejisté ČEZ Motor České Budějovice nezvládli. Na ledě Kladna prohráli o tři branky. Rozhodla druhá třetina, ve které Jihočeši čtyřikrát inkasovali.

České Budějovice dorazily do Kladna bez několika hráčů. Chyběli například kapitán Novák nebo Pavlin, Heřman a Čermák. Zranění do zápasu nepustilo ani Chovana, Květoně nebo Walkera. V první třetině viděli diváci jednu branku, kterou vstřelili hosté v přesilové hře. Po pokusu obránce Filmanna se k dorážce dostal Štěpán Hřebejk – 0:1. Na rozdíl dvou branek mohli jít Jihočeši při přesilovce 5 na 3, ale další gól nepřidali.

Do 27. minuty se hrál vyrovnaný zápas. Pak sice své šance neproměnili Ton a ani Pekr, ale domácí to až tak mrzet nemuselo. Za pár desítek sekund se již prosadil Adam Kubík, který ujel spolu s Jánským a proti Gábovi si věděli rady – 1:1. Ve 32. minutě domácí otočili stav zápasu, když se dokázal trefit k tyči po Pekrově přihrávce Petr Tenkrát – 2:1.

Závěr třetiny patřil domácím. Z protiútoku zvýšil vedení Kladna Petr Ton, který se trefil přesně pod horní tyč – 3:1. Pouhých devatenáct sekund před koncem třetiny se z dalšího protiútoku podruhé trefil Adam Kubík a dal domácím potřebnou jistotu.

Ve 47. minutě předvedl domácí Pekr gesto fair play, když odvolal údajný faul Pýchy. V další minutě mohl pátý gól přidat Drtina, ale naštěstí pro hosty jeho dělovka skončila na tyči. Motor se v poslední desetiminutovce na zdramatizování zápasu nezmohl a před přestávkou pro odehrání předkola play-off prohrál 1:4.

Rytíři Kladno - ČEZ Motor České Budějovice 4:1 (0:1, 4:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Kubík (Ptáček), 32. Tenkrát (Pekr), 38. Ton (J. Drtina), 40. Kubík (J. Strnad, Hanuljak) – 12. Hřebejk (Fillman, Mazanec). Rozhodčí: Kopeček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 2178

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – P. Hořava (A), J. Drtina, David Růžička, Repe, Ptáček (A), Ulrych, F. Matula – D. Tůma, Burger (C), J. Kloz – Jánský, Kubík, J. Strnad – Pekr, Ton, Tenkrát – Gratton, Cetkovský, Redlich.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Bláha) – Mazanec, Fillman, Suchánek (A), Pýcha, Vráblík, Mucha – Guman, Rob, Fronk – Nouza (A), Vak (C), Pajič – Babka, Škoda, Žovinec – Dostálek, Vlček, Hřebejk.

Štítky Madeta Motor České Budějovice, Rytíři Kladno, Adam Kubík, Petr Ton, Štěpán Hřebejk, Petr Tenkrát, HC Škoda Plzeň, David Růžička