Počasí dnes5 °C, zítra7 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

David Servis inkasoval v poslední minutě a znovu nebodoval

Hokejisté budějckého David Servisu prohráli osmý zápas v řadě. Ve druhé lize nestačili ve 28. kole doma na SC Kolín, který rozhodl gólem 23 sekund před třetí sirénou.

Vstup do zápasu měli ale domácí výborný. Již po patnácti sekundách hry dorazil pokus Vylíčila za brankáře Sejpala kapitán týmu Rudolf Suchánek – 1:0. David Servis pak v další části první třetiny se musel převážně bránit. Soupeři k tlaku pomohly domácí technické prohřešky (vystřelení puku mimo, příliš mnoho hráčů na ledě).

Šance Kolína ovšem dokázala domácí obrana nebo brankář Provazník zneškodňovat. A když už hosté brankáře prostřelili, pomohla domácím branková konstrukce. Až třetí domácí faul dokázal Kolín potrestat. V 11. minutě se trefil přesně pod horní tyč Josef Malý – 1:1.

Hosté hráli bez vyloučení a David Servis tak neměl během první poloviny zápasu žádnou přesilovku. Navíc v této části hry již prohrával po brankách Jiřího Kadlece (26. minuta) a Tomáše Pipka (30. minuta) 1:3. Až v závěrečné části druhé třetiny měli i Jihočeši výhodu jednoho muže v poli. Kolín to však ustál bez větších potíží.

Ve třetí části se David Servisu povedla pasáž hry mezi 48. a 50. minutou. Nejprve Ladislav Marek projel kolem bránících hráčů a poté dobrou střelou nedal brankáři šanci – 2:3. A na 3:3 srovnal posléze tvrdou ranou od modré Lukáš Chaloupka.

Otočit stav domácí mohli při přesilovce, kterou dostali v čase 57:27. Jenže na brankáře Sejpala nevyzráli a po návratu Voženílka naopak udeřili hosté. Pouhých 23 sekund před koncem třetí třetiny rozvlnil počtvrté domácí síť Josef Malý, který využil šikovné přihrávky Hanzla – 3:4.

Jihočeši čekají na vítězství šest týdnů. Naposledy bral David Servis druholigové body 10. prosince, kdy doma zdolal Moravské Budějovice 6:5. A právě s nimi se utká v dalším kole, které se hraje již ve středu na Vysočině.

HC David Servis – SC Kolín 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Suchánek (Vylíčil), 48. Marek (Ferebauer), 50. Chaloupka – 11. Malý (Panna, Březina), 26. Kadlec (Panna, Semirád), 30. Pipek (Malý, Semirád), 60. Malý (Hanzl, Panna). Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1.

David Servis: Provazník (Spáčil) – Škopek, Břečka – Cikán, Zich – Chaloupka, Babchuk – Pessr – Žáček, Suchánek, Vylíčil – Sumerauer, Zayml, Marek – Ferebauer, Hanzal, Bárta – Fleischman, Volf.

Kolín: Sejpal (Koutský) – Hanzl, Voženílek, Skokan, Březina, Barták – Malý, Semirád, J. Kadlec st., Morkes, Zumr, Pipek, Krajňák, Panna, Černý, Kozák, J. Kadlec ml.

Štítky TJ SC Kolín, Josef Malý, Ondřej Kadlec, Rudolf Suchánek, Ladislav Marek, FC Vysočina Jihlava