Oslabený David Servis schytal od Žďáru desítku

V kádru hokejistů budějckého David Servisu pokračují problémy s poskládáním sestavy kvůli rozsáhlé marodce. V zápase 27. kola třetí nejvyšší soutěže toho dokonale využili hráči Žďáru nad Sázavou, kteří bez problémů vyhráli 10:3.

První třetina přitom skončila 1:1, i když domácí šli do vedení po 46 sekundách hry, kdy se trefil Martin Pleva – 1:0. Za hosty srovnal v 10. minutě z prostoru mezi kruhy Patrik Zayml – 1:1. Ve druhé třetině se strhl brankostroj – týmy daly dohromady 9 gólů. Domácí postupně propálili brankáře Bubeníčka, který po předzápasovém rozbruslení musel nahradit jedničku Spáčila kvůli problémům s bruslí, hned sedmkrát.

Martin Kuřítko dal tři góly, dvakrát se trefil Tomáš Střecha a po jedné brance zaznamenali Martin Červenka a David Vítek. Za hosty stav korigoval dvěma góly Lukáš Sumerauer – 8:3. Poslední třetina se hrála dlouho bez brankového efektu. Až Martin Kuřítko svým čtvrtým gólem přiblížil domácí tým k desítce vstřelených gólů. A to se jim nakonec povedlo, když se pár desítek sekund poté trefil i Martin Gregar a pečetil stav zápasu na 10:3.

Nutno dodat, že vzhledem k velké marodce David Servisu ale nebyl jeho herní projev až tak špatný…

SKLH Žďár nad Sázavou – HC David Servis Č. Budějovice 10:3 (1:1, 7:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Pleva (Kunstmüller, Kuřítko), 21. Střecha T. (Kunstmüller, Krupka), 25. Kuřítko (Bureš, Červenka), 27. Červenka (Kuřítko), 27. Střecha T. (Kunstmüller, Smejkal), 29. Vítek D. (Gregar, Kolda), 30. Kuřítko (Bureš, Červenka), 35. Kuřítko (Bureš), 53. Kuřítko (Bureš), 54. Gregar (Vítek D., Kovářů) – 10. Zayml (Žáček, Ferebauer), 28. Sumerauer (Fleischman), 40. Sumerauer (Bárta, Škopek). Rozhodčí: Veselý – Klouda, Urubčík. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 511.

Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, M. Vítek, Rašner, Kolda, Staněk, Smejkal, Klíma – Červenka, Kunstmüller, D. Vítek, Bureš, Kuřítko, Gregar, Kovářů, Krupka, T. Střecha, Kaňka, Pazourek

David Servis: Bubeníček (Spáčil) – Chaloupka, Škopek, Babchuck, Břečka – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Sumerauer, Suchánek, Volf, Fleischman, Zayml, Pessr, Žáček