Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

David Servis vedl o dva góly. Na Nymburk ani to nestačilo

Hokejisté budějckého David Servisu prohráli ve 25. kole třetí nejvyšší soutěže s favorizovaným Nymburkem 3:6. Jihočeši se drželi do 42. minuty, kdy hájili stav 3:3.

David Servis nastoupil do zápasu se Spáčilem v brance, který si tak po několik zápasech v roli dvojky u Motoru znovu zachytal soutěžní utkání. A v úvodní pětiminutovce musel svůj tým několikrát podržet. Toho hosté využili a dali první gól zápasu. V 9. minutě našel Žáček před brankou Lukáše Semmerauera, který prostřelil Brázdila – 0:1. Ve druhé polovině první třetiny museli hosté dvakrát bránit v oslabení, ale Nymburk se prosadit nedokázal.

Na začátku druhé třetiny šel za katr domácí Šimek a David Servis přesilovku v závěru využil. Gól dal Jiří Bárta – 0:2. Jenže pak začal velký domácí obrat. Za dvě minuty snížil z dorážky Jakub Kuzďas – 1:2. Nymburk vyrovnal z přesilovky ve 31. minutě, když střela Matěje Hese od modré skončila v síti – 2:2. A hned poté domácí využili další přesilovku. Ve 33. minutě prostřelil Spáčila Jan Stehlík – 3:2.

Tři minuty před koncem druhé třetiny ujel Eis, ale na Spáčila nevyzrál. V poslední minutě byli vyloučeni domácí Loučka a Brázdil. Třetí třetinu tak zahájil David Servis přesilovkou 5 na 3, která trvala 89 sekund. Výhodu dvou mužů v poli sice hosté nevyužili, ale při hře 5 na 4 se již prosadili. Tlak David Servisu vyústil v gól Ondřeje Cikána – 3:3. Bohužel pro hosty Nymburk ještě v té samé minutě šel znovu do vedení po střele Martina Šimka – 4:3.

Místo snahy o vyrovnání se museli Jihočeši v dalších minutách bránit po podražení od Cikána. Oslabení hosté sice ustáli, avšak inkasovali vzápětí. Pátý nymburský gól vstřelil Petr Pýcha, který trefil prostor pod lapačkou Spáčila – 5:3. O domácím vítězství rozhodl v 52. minutě Jan Stehlík, který se v přesilovce prokličkoval na pravý kruh a zakončil přesně nad lapačku – 6:3. Závěrečnou část zápasu si Nymburk v pohodě pohlídal a i přes dvoubrankovou ztrátu potvrdil roli favorita.

NED Hockey Nymburk – HC David Servis České Budějovice 6:3 (0:1, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 25. Kuzďas (Svoboda), 31. Hes (Stehlík, Šimek), 33. Šimek (Stehlík, Hes), 42. Šimek (Jandus, Stehlík), 47. Pýcha (Bičiště), 52. Stehlík – 9. Summerauer (Žáček), 23. Bárta (Suchánek, Babchuck), 42. Cikán (Zayml). Rozhodčí: Smitka – Schopf, Žídek. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. Diváků: 147.

Nymburk: Brázdil (Nahodil) – Kříž, Knesl, Novák, Loučka, Rittig, Saňa, Pýcha – Bičiště, Šimek (C), Kuzďas, Eis, Ježek, Stehlík, Svoboda, Ječný, Smejkal, Barbora, Dyrynk, Jandus, Hes

David Servis: Spáčil (Bubeníček) – Cikán, Škopek, Čanda, Babchuck, Břečka – Ferebauer, Bárta, Summerauer, Suchánek (C), Marek, Volf, Zayml, Pessr, Žáček, Fleischman

Štítky Nymburk, Madeta Motor České Budějovice, Martin Šimek, Jan Stehlík, Jiří Bárta, Petr Pýcha, Ondřej Cikán, HC David Servis České Budějovice, NED Hockey Nymburk