Počasí dnes15 °C, zítra17 °C
Pátek 26. dubna 2024  |  Svátek má Oto

Písek v derby přestřílel David Servis 5:4

Druhá hokejová liga nabídla v dalším kole jihočeské derby. V Hokejovém centru Pouzar hostil budějcký David Servis souseda z tabulky IHC Písek. Domácím k bodům nepomohlo ani dvougólové vedení.

Českobudějovičtí začali zápas špatně. Po devíti sekundách šel na trestnou lavici Břečka, ale Písku se přesilovka využít nepovedla. Za minutu dostali výhodu jednoho muže v poli i domácí. Ani David Servis toho využít nedokázal. Až ve 12. minutě lovil brankář Písku Hauser puk poprvé ze své branky. Prostoru před brankářem využil Petr Zich – 1:0. Druhý gól vstřelil David Servis v 19. minutě při vlastním oslabení. Chybu soupeře zužitkoval Ladislav Marek, který jel sám na gólmana a propálil ho – 2:0. Hosté se vrátili do zápasu 41 sekund před koncem první třetiny. Domácí byli při bránění nedůrazní a využil toho Jakub Šuhaj, který propálil Spáčila – 2:1.

Srovnáno bylo po 65 sekundách druhé části. Kepka posunul do úniku Jakuba Suchana, který trefil přesně prostor nad lapačkou domácího brankáře – 2:2. A aby toho nebylo pro David Servis málo, otočil Písek stav ve 27. minutě po střele Václava Paška – 2:3. Ještě před třetí brankou měl ale velkou šanci na gól Marek. Bohužel pro domácí samostatný nájezd neproměnil. Srovnáno bylo znovu v polovině zápasu a tentokrát se už Ladislav Marek nemýlil. Po souhře se Zichem si pohrál i s brankářem a potřetí rozvlnil hostující síť – 3:3. Druhá část prostřední třetiny byla kouskována častými vyloučeními. David Servis nevyužil ani minutovou přesilovku 5 na 3 a hosté to potrestali. Po návratu Vlčka a Koutenského na led se sekundu před koncem trefil Jiří Kepka – 3:4.

Minutu po začátku třetí třetiny šel Písek do čtyř. Oslabení ustál. Ve 47. minutě bylo opět srovnáno, když si při signalizované výhodě dal Písek vlastní gól po nepřesné souhře. Branka byla připsána napadajícímu Lukáši Sumerauerovi. Šest minut před koncem třetí třetiny dal pátý gól Písek. Nejprve ustál další oslabení a za 21 sekund propálil Spáčila útočník Josef Urbanec – 4:5. Hosté si pak v dalších minutách zkušeně drželi David Servis mimo střelecké pozice a pohlídali si těsné vítězství.

V tabulce tak Písečtí odskočili David Servisu na rozdíl pěti bodů.

HC David Servis – IHC Písek 4:5 (2:1, 1:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. Zich (Zayml), 19. Marek (Chaloupka), 31. Marek (Zich, Zayml), 47. Sumerauer – 20. Šuhaj, 22. Suchan (Kepka), 27. Pašek (Kepka, Suchan), 40. Kepka, 54. Urbanec (Hanus). Rozhodčí: Pokorný – Samuel, Mertl. Vyloučení: 7:5, navíc Kepka (Tábor) OK. Bez využití. V oslabení: 1:0.

David Servis: Spáčil (Provazník) – Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, Břečka – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Zayml, Pessr, Žáček.

IHC Písek: Hauser (Kadlec) – Hřebíček, Procházka, Dvořák, Hanus, Červinský, Suda, Koutenský – Urbanec, Vlček, Sýbek, Pašek, Koupal, Kepka, Rod, Drda, Suchan, Jiřinec, Šuhaj.