Počasí dnes19 °C, zítra20 °C
Pátek 29. března 2024  |  Svátek má Taťána

Tábor překvapení nedopustil. David Servis zdolal 6:3

Druhá hokejová liga nabídla v 21. kole jihočeské derby. Do Tábora přijeli hokejisté budějckého David Servisu. Favorit si ale pohlídal zisk všech bodů.

Domácí Tábor podle očekávání na svého soupeře vlétl a měl od prvních sekund puk více pod kontrolou. Během úvodních dvou minut musel brankář Spáčil čelit pokusům Kýhose a Pechánka. Stav se poprvé měnil ve 4. minutě, když Vladimír Kýhos dostal dostatek prostoru, aby zamířil přesně pod horní tyč – 1:0. O minutu později nastřelil Tábor navíc tyč. Na 2:0 mohl zvýšit v přesilovce Hlaveš, ale Spáčil byl proti jeho střele pozorný. Gólman David Servisu pak uspěl i proti Vanišovi a za necelou minutu se se spoluhráči radoval z vyrovnávající branky. Z úniku prostřelil domácího Nováka útočník Milan Šesták – 1:1.

I ve druhé části měli domácí více ze hry. Hlavně aktivní Kellner často provětrával hostující obranu. Spáčil ale odolal jak jeho pokusům, tak i střelám Mrkvičky nebo Lišky. A když už ho v polovině zápasu překonal další střelou Mrkvička, zachránila hosty branková konstrukce. Ve 32. minutě ujel Severa a i tentokrát byl úspěšnější gólman David Servisu. Tábor pak dostal výhodu 38 sekund dlouhé přesilovky 5 na 3, ale ani tu nevyužil. Prosadil až těsně před koncem pokračující výhody střelou od modré Luboš Heršálek – 2:1. Velmi důležitý moment přišel v závěru druhé třetiny. Hosté znovu faulovali a Tábor to potrestal po souhře Vaniše a Vojtěcha Mrkvičky – 3:1.

David Servis mohl snížit na začátku třetí třetiny, kdy měl po faulu Kellnera početní výhodu. Jenže domácí tým výbornou obranou nepustil soupeře ani k jedné střele. Naopak rozhodující gól mohl dát na druhé straně ve 45. minutě Blažek. Hosty znovu podržel dobrým zákrokem Spáčil. Čtvrtý gól dal Tábor z další přesilovky a asi rozhodl zápas. Prosadil se David Kellner – 4:1. Pak sice z trestného střílení snížil David Bílek, ale za minutu se na druhé straně trefil Ladislav Hlaveš – 5:2.

Necelých šest minut před koncem třetí třetiny snížil na rozdíl dvou branek bývalý hráč Tábora Patrik Zayml – 5:3. Poslední gól zápasu domácí dali při budějovické hře bez brankáře. Prázdnou branku neminul Vladimír Kýhos – 6:3.

HC Tábor – HC David Servis 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 4. Kýhos (Kratzer, Blažek), 37. Heršálek (Krátoška, Severa), 40. Mrkvička (Vaniš), 49. Kellner (Seidl, Krátoška), 52. Hlaveš (Kýhos), 60. Kýhos – 19. Šesták (Zayml, Spáčil), 51. Bílek (TS), 55. Zayml (Marek, Sumerauer). Rozhodčí: Volf – Rampír, Oudes. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:0.

HC Tábor: Novák (Klestil) – Havran, Tesař, Liška, Kanov, Heršálek, Hlaveš, Košař – Kellner, Mrkvička, Vaniš, Severa, Krátoška, Seidl, Blažek, Kýhos, Krätzer, Prchal Václav, Pechánek, Prchal Vojtěch

HC David Servis: Spáčil (Provazník) – Cikán, Chaloupka, Škopek, Matoušek, Babchuck, Břečka – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Šesták, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Kozák, Zayml, Pessr