Počasí dnes5 °C, zítra7 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela

David Servis vstřelil osm gólů a vyhrál derby v Hradci

I přes ztrátu třígólového vedení vyhráli hokejisté budějckého David Servisu 8:5 na jindřichohradeckém ledě. Dostali se na dohled osmému místu.

David Servisu k první brance výrazně pomohli domácí hráči. Po chybě na útočné modré jel v 10. minutě sám na gólmana Jiří Hanzal a prostřelil Formánka mezi betony – 0:1. Za tři minuty mohl srovnat Jaša, ale Kůdela ho nadvakrát vychytal. A hosté toho využili z protiútoku. Po buly se ke střele dostal Škopek a Adam Vylíčil dokázal puk tečovat mimo dosah brankáře - 0:2. Třetí branku dali hosté v 18. minutě při přesilovce. Souhru s Bílkem a Zichem pohodlně zužitkoval Patrik Zayml.

Skvělým vstupem do druhé třetiny se vrátil Jindřichův Hradec do zápasu. Necelé čtyři minuty domácím stačily, aby srovnali skóre. Mezi 22. a 25. minutou se trefili dvakrát Antonín Bastl a jednou Marek Vantuch – 3:3. Ten vyhnal Kůdelu z branky, kam nastoupil Spáčil. V polovině zápasu mohl Bastl dokonat obrat, ale trefil jen tyč. Naopak David Servis šel za minutu znovu do vedení poté, co bekhendem zavěsil Patrik Zayml – 3:4. Další přesilovku pak využili hosté díky teči domácího hráče, který si puk srazil do vlastní branky. Gól byl připsán Ladislavu Markovi – 3:5.

Domácí ještě zdramatizovali zápas před koncem druhé třetiny. Po kombinaci Bílka a Tržila tečoval puk za Spáčila David Jaša – 4:5. Vstup do třetí třetiny se lépe povedl hostům. Dvougólové vedení vrátil David Servisu Josef Matoušek, který neměl problém zakončit do volného prostoru – 4:6. Ani tento gól ale domácí nepoložil. V 52. minutě to bylo znovu jen o gól, když se potřetí trefil Antonín Bastl – 5:6. Během dalších 62 sekund už ale bylo definitivně rozhodnuto. V čase 52:15 se nejprve trefil Jiří Bárta a v čase 52:38 pak Lukáš Sumerauer.

David Servis se díky výhře a zaváhání Písku po dlouhé době přiblížil osmé příčce, na kterou nyní ztrácí tři body. Ve středu hostí Jihočeši pátý Žďár nad Sázavou.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec – HC David Servis 5:8 (0:3, 4:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 22. Bastl (Kohút T., Vantuch), 23. Bastl (Tržil), 25. Vantuch (Svatuška, Růžek), 38. Jaša (Tržil, Bílek), 52. Bastl (Svatuška, Tržil) – 10. Hanzal (Bárta, Břečka), 15. Škopek (Zich, Vylíčil), 18. Zayml (Zich, Bílek), 30. Zayml (Chaloupka), 34. Marek (Škopek, Bílek), 42. Matoušek (Marek, Bílek), 53. Bárta (Chaloupka, Hanzal), 53. Sumerauer (Vylíčil, Suchánek). Rozhodčí: Pokorný – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:3. Diváků: 262.

Jindřichův Hradec: Formánek - Tržil, Pípal, T. Kohút, Straka, Růžek - Beran, Vantuch, Bastl - Jaša, Lazorišák, Šalamoun - Červený, Jindra, Bílek - Kundrát, Svatuška.

David Servis: Kůdela (25. Spáčil) - Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, Matoušek, Břečka - Bárta, Vylíčil, Bílek, Šesták, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Zayml.

Štítky FC Hradec Králové, Jiří Hanzal, Jiří Bárta, Ladislav Marek, Josef Matoušek, Jindřichův Hradec, KLH Vajgar Jindřichův Hradec