Počasí dnes7 °C, zítra10 °C
Středa 24. dubna 2024  |  Svátek má Jiří

David Servis porazil favorizovaný Nymburk za tři body

Druholigoví hokejisté budějckého David Servisu přivítali v 16. kole ambiciózní Nymburk. Po velké bitvě dokázali soupeře zaskočit a vyhráli 5:3.

Diváci v Hokejovém centru Pouzar viděli v první třetině dva góly. Do vedení šel jako první favorizovaný Nymburk, za který se v páté minutě trefil po souhře s Pýchou útočník Karel Bičiště – 0:1. Domácí hokejisté ale srovnali téměř záhy. Při přesilové hře se v sedmé minutě trefil přesně Ladislav Marek – 1:1.

Po změně stran se podařilo domácím otočit skóre. Druhou branku David Servisu vstřelil David Bílek v polovině zápasu – 2:1. Domácí byli při chuti a za dalších šest minut navýšil vedení při přesilové hře obránce Ondřej Cikán – 3:1. Minutu a deset sekund před koncem třetiny hráli domácí další přesilovku a byl z toho čtvrtý gól v nymburské síti. Souhru s Bártou využil Jiří Hanzal – 4:1.

Nymburku se ale povedl vstup do třetí třetiny. Přesně to, co David Servis neměl dopustit, se stalo. Po třech minutách hry snížil na rozdíl dvou gólů Stanislav Eis a ve 46. minutě to bylo již jen o gól po kontaktní brance Daniela Arnošta – 4:3. Tři body si ale Jihočeši pojistili 98 sekund před koncem třetí třetiny, kdy se po přihrávce Marka trefil Jiří Hanzal – 5:3.

HC David Servis České Budějovice – NED Hockey Nymburk 5:3 (1:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 7. Marek, 31. Bílek (Zayml, Chaloupka), 37. Cikán (Marek), 39. Hanzal (Bárta), 59. Hanzal (Marek, Zayml) – 5. Bičiště (Pýcha), 44. Eis (Knesl), 46. Arnošt (Saňa). Rozhodčí: S. Mertl – Samuel, J. Mertl. Využití přesilových her: 3:0.

David Servis: Spáčil (Kůdela) – Cikán, Chaloupka, Škopek, Zich, J. Matoušek – Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Šesták, Sumerauer, Suchánek, Marek, Hanzal, Volf, Kozák, Zayml, Břečka.

Nymburk: Brázdil (R. Matoušek) – Kříž, Knesl, Novák, Loučka, Rittig, Saňa, Pýcha – Bičiště, Šimek, Eis, Arnošt, Stehlík, Ječný, Kuzďas, Barbora, Dyrynk.

Štítky Nymburk, Ladislav Marek, Jiří Hanzal, přesilová hra, Ondřej Cikán, SK Dynamo České Budějovice, HC David Servis České Budějovice, NED Hockey Nymburk