Dvě třetiny sahal David Servis po bodech. Pak dostal tři góly

Hokejisté budějckého David Servisu prohráli v 9. kole II. ligy na ledě Žďáru nad Sázavou 2:5. Jihočeši měli sice zápas dobře rozehraný a vedli, ale dva rychlé inkasované góly ve třetí třetině rozhodly.

Utkání mužstev ze spodní části tabulky začali lépe hosté. Po úvodní pětiminutovce se do zakončení probojoval Bílek, ale bekhendem neuspěl. V osmé minutě měl velkou šanci Zayml. Byl sám před brankářem Řehořem, který ho dokázal bohužel pro hosty vychytat. David Servis měl v dalších minutách výhodu dvou přesilovek. Bez gólového efektu. V 18. minutě mohli naopak otevřít skóre domácí - Jihočechy zachránila tyč. Minutu a 39 sekund před koncem prvního dějství byl vyloučen domácí Staněk. Ani třetí přesilovku ale hosté nevyužili.

A toho domácí využili hned v úvodu druhé třetiny. Červenkův průnik, po kterém jel sám na Kůdelu, ještě brankář David Servisu dokázal zlikvidovat. Na další střelu Martina Gregora z pravého kruhu byl ale již hostující gólman krátký – 1:0. Inkasovaný gól byl pro hosty impulzem a za tři minuty bylo srovnáno, kdy se po střele Suchánka trefil přesně Jiří Ferebauer – 1:1. Jihočeši se konečně zlepšili v disciplinovanosti a poprvé byli vyloučeni až před polovinou zápasu. Oslabení sice Budějovičtí ustáli, ale pak opět dvakrát faulovali a Žďár měl výhodu minutové přesilovky 5 na 3. Krizový moment v polovině zápasu hosté zvládli.

Ve 34. minutě, 84 sekund po návratu vyloučeného Matouška, David Servis otočil vývoj zápasu ve svůj prospěch. Chybu v domácí rozehrávce využil Jiří Bárta, který se dostal do úniku a Řehoře v domácí brance si vychutnal bekhendovým blafákem – 1:2. Bohužel pro hosty dokázal Žďár dvě minuty před koncem třetiny srovnat po dorážce Tomáše Střechy – 2:2. Do třetí části vstoupili aktivněji domácí. Měli i výhodu přesilovky, ale Kůdela všem pokusům odolal. Trenéři David Servisu reagovali oddechovým časem (49:21).

Krátce po něm hosté faulovali unikajícího Kovářů (49:50), který dostal výhodu samostatného nájezdu. Forhendovou kličku dobře zlikvidoval betonem pozorný Kůdela. Kovářů měl další velkou šanci o dvě minuty později, kdy pálil do poloodkryté branky. Naštěstí pro hosty minul. O tom, že body zůstanou domácím, rozhodli dva rychlé góly během jedné minuty. V čase 53:56 poslal puk pod víko Ondřej Malec a v čase 54:54 se trefil Martin Červenka – 4:2. Definitivum utkání stanovil v 58. minutě Michal Kaňka – 5:2.

SKLH Žďár nad Sázavou – HC David Servis České Budějovice 5:2 (0:0, 2:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 23. Gregar (Beneš), 38. T. Střecha (Malec, Kunstmüller), 54. Malec (Bureš), 55. Červenka, 58. Kaňka (Kunstmüller, Červenka) – 26. Ferebauer (Suchánek, Sumerauer), 35. Bárta (Sumerauer). Rozhodčí: Slavka – Musil, Komínek. Vyloučení: 3:4. Bez využití.

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, Beneš, Staněk, Kolda, Smejkal, Vítek, Půža, Bureš, Kuřítko, Malec, Kunstmüller, Kaňka, T. Střecha, Krupka, Kovářů, Červenka, Gregar, Pazourek.

HC David Servis Č. Budějovice: Kůdela (Spáčil) – Chaloupka, Škopek, Zich, Matoušek, Žáček, Fleischman, Ferebauer, Bárta, Vylíčil, Bílek, Šesták, Sumerauer, Suchánek, Marek, Volf, Babchuk, Zayml.