Počasí dnes8 °C, zítra6 °C
Pátek 19. dubna 2024  |  Svátek má Rostislav

David Servis nedal šanci ani americkému univerzitnímu výběru

Na začátki ledna sehráli speciální zápas hokejisté českobudějovického David Servisu. Poměřit síly přijeli nejlepší amatérští univerzitní hokejisté. Tým Acha D2 Selects jede své každoroční turné po Evropě a až do zápasu s David Servisem nepoznal porážku. Tentokrát však tvrdě narazil a svému jihočeskému soupeři podlehli 2:10.

Utkání začal domácí tým mnohem lépe, když se prosadil už po necelých dvou minutách Zdeněk Šperger. Poté se musel David Servis bránit přesilové hře soupeře a uspěl více než dobře. Ve vlastním oslabení dokázal skórovat Lukáš Chaloupka. Účastníci Krajské ligy ale stále neměli dost. Ve 12. minutě se z dorážky trefil David Nedorost. Ještě do konce první třetiny však hosté dokázali snížit. Prvním úspěšným americkým střelcem byl Kyle Garlasco.

Ve druhé periodě se hrál vyrovnaný hokej a dlouho se čekalo na gól. Ve 35. minutě se v oslabení prosadil Zach Born a bylo to už pouze o gól. Necelou minutu před koncem druhé dvacetiminutovky po pěkně kombinaci vsítil Petr Macháček.

Třetí třetina, to už byla hra pouze na jednu branku. A to na tu americkou. Jihočeši v ní skórovali celkem šestkrát. Nejprve po individuální akci skóroval Jiří Hanzal. Pak přišli i další hráči. Po nádherných kombinacích přidávali branky Daniel Mikeš, Jan Trummer a úspěšnou pětiminutovku završil svým druhým gólem Jiří Hanzal. V posledních vteřinách byla na domácích hráčích vidět snaha o vstřelení desáté branky, což se jim nakonec povedlo. Minutu před koncem skóroval Roman Šulčík a desátou branku vstřelil dvacet vteřin před koncem Jan Trummer.

David Servis tak prochází sezonou i nadále bez jediné porážky a jako první tým zdolal americký celek Acha D2 Selects.

HC David Servis - Acha D2 Selects 10:2 (3:1, 1:1, 6:0)

Branky a nahrávky: 2. Šperger (Šulčík, Zich), 6. Chaloupka (Macháček), 12. Nedorost (Suchánek, Cikán), 40. Macháček (Hanzal, Tupý), 42. Hanzal, 50. Mikeš Dan. (Hanzal, Vomela), 51. Trummer (Šulčík, Zich), 54. Hanzal (Zich, Korbela), 59. Šulčík (Trummer, Jindra), 60. Trummer (Šulčík, Vomela) - 17. Garlasco (Houser), 35. Born (Esposito). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Rozhodčí: Svoboda, Němec.

HC David Servis: Jágr (30. Vojta) - Chaloupka, Vomela, Jindra, Zich, Cikán, Zíka, Tupý, Macháček, Brus - Suchánek, Nedorost, Mikeš Dan., Mikeš Dal., Korbela, Hanzal, Šulčík, Janda, Šperger, Trummer, Fleischman, Sumerauer.

Acha D2 Selects: Nebe (30. Schwarz) - Pues, Edwards, Ripley, Esposito, Dougherty, Chemello, Swink, Born, Garlasco, Vincent, Rainey, Abbott, Jaeger, Benjamin, Schultz, van Ness, Rucinski, Wainman, Burnett, Houser.