Počasí dnes21 °C, zítra21 °C

Solidní pohárový duel nakonec skončil bez branek

Velmi komorní atmosféra provázela první čtvrtfinálový zápas Poháru České pošty prvoligových rivalů na Střeleckém ostrově. Duel Dynama České Budějovice a Baumitu Jablonec totiž sledovalo pouze necelých osm stovek diváků. Střetnutí rozdílných poločasů nabídlo hlavně v tom druhém velmi kvalitní podívanou, které chyběly jen vstřelené branky.

První gólovou příležitost měl v 11. minutě nováček v purpurovém dresu Jakub Řezníček, jeho střelu však srazil jablonecký obránce Beneš na roh, nedlouho poté střílel do Špitovy náruče z pětadvaceti metrů Rýdel. Více ze hry měli spíš hosté, ale stejně jako Dynamo se mančaft vedený trenérem Františkem Komňackým rovněž nedokázal prosadit.

Další zajímavější okamžik se odehrál až po půlhodině hry, kdy Řepka fauloval před vápnem Pitáka a dostal žlutou kartu. Následná standardka Severočechů ale skončila ve zdi Dynama. Dobrý výhled na branku se naskytl ve 34. minutě Jarolímovi, chorvatský gólman Delač si však s jeho střelou poradil.

Snad největší příležitost dosavadního průběhu zápasu se naskytla čtyři minuty před poločasovým hvizdem Otepkovi, k němuž se dostal odražený míč po tvrdém souboji Řezníčka s jabloneckým hráčem, tváří v tvář Špitovi ale tento zkušený středopolař s číslem devět na zádech neuspěl.

Mnohem lepší podívaná čekala na všechny přítomné po přestávce. Hned v 52. minutě vypálil z voleje na branku Jablonce agilní Otepka, míč letící z jeho kopačky ale bohužel skončil těsně vedle levé tyče. A za čtyři minuty zlikvidoval brankář Chelsea ve službách Dynama Matej Delač obrovskou šanci budějckého rodáka Davida Lafaty.

V 62. minutě se tribuny konečně dočkaly gólu, ten však nebyl kvůli ofsajdu jabloneckých hráčů uznán. Branku po odmávání asistenta rozhodčího vsítil nejlepší ligový kanonýr Lafata, který doběhl k vyraženému míči po střele Jarolíma. Tlak hostů pokračoval a zanedlouho se mohl prosadit Piták.

Megašanci zahodil v 66. minutě Řezníček, když po skvělé přihrávce Rýdela trefil levou tyčku Špitovy odkryté svatyně. Filip Rýdel se mohl sám blýsknout po jedné z dalších akcí domácích, ale jeho slabá střela nenadělala zkušenému brankáři Baumitu problémy.

Střelecký ostrov dostál i v dalších minutách svému názvu a balony dál létaly na branky obou celků. Lafatův projektil sice mířil vysoko nad břevno, Klesa na druhé straně ale ze strany práci Špitovi přidělal. To se následně povedlo i Řezníčkovi, i když v jeho případě měla přijít spíš nahrávka na volného Michala Klesu.

Poté, co v 87. minutě podržel svůj tým Delač, jenž zlikvidoval tutovku Pitáka, a těsně před koncem neuspěl v tvrdém souboji s domácím brankářem ani důrazný Lafata, zápas pátého kola Poháru České pošty, který se dříve hrál pod hlavičkou Ondrášovka cupu, skončil bez branek. Odveta se uskuteční příští čtvrtek na jabloneckém trávníku.

SK Dynamo České Budějovice – FK Baumit Jablonec 0:0

ŽK: 4:3 (Javorek, Řepka, Lengyel, Otepka – Lafata, Loučka, Piták). Rozhodčí: Hrubeš – Mencl, T. Kovařík. Střely na bránu: 7:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:5. Diváci: 743.

Dynamo: Delač – Riegel, Řepka, Lengyel, Novák – K lesa, Otepka, Rýdel, Javorek, Sandro – Řezníček. Trenér František Cipro.

Jablonec: Špit – Eliáš, Pavlík, Beneš, Kovařík – Kopic (63. Vošahlík), Jarolím (88. Vaněk), Piták, Loučka, Třešňák (72. Haurdić) – Lafata. Trenér František Komňacký.

Štítky FK Baumit Jablonec, David Lafata, SK Dynamo České Budějovice, Česká pošta, Jakub Řezníček, Střelecký ostrov, HC Dynamo Pardubice, Filip Rýdel, Matej Delač, František Komňacký