Rudolfov i Jankov ve fotbalovém KP o gól prohrály

Fotbalovým týmům z Českobudějovicka se přeboru kraje příliš nedařilo. V sobotu padl Rudolfov v Soběslavi 0:1, Jankov nedokázal doma přetlačit v neděli Vodňany a prohrál 1:2.

O sobotním okresním derby mezi Roudným a Hlubokou Budějcká Drbna už informovala.

Zasloužená prohra

Jankov chtěl doma proti Vodňanům zlomit nepříznivý vývoj jara. Po zimní přípravě, kterou provázela zranění a nemoci, se štika podzimní části KP nemůže dostat do formy a pomalu se mění v pololeklého kapra. Břichem ještě v horní polovině tabulky, ale pohled očima obrácenýma opačným směrem sleduje vývoj na jejím dně… „Za chvíli se možná budeme zabývat tím, jestli sestoupíme, nebo ne,“ byl po utkání hodně rozmrzelý trenér Jankova Ivo Čech.

Bylo na něm vidět, že porážku s Vodňany rozdýchává velmi těžce. „Zasloužené vítězství hostů, náš výkon byl šílený. Chtěli jsme vyhrát, to jsme si rozhodně nezasloužili,“ chrlil ze sebe slova kritiky. „Nedokážu si to vysvětlit. Nedokážu si vysvětlit výkony jednotlivých hráčů. Náš výkon neměl to, co by měl mít.“

Přitom vývoj utkání Jankovským nahrával. Po chybě vodňanské obrany se dostali do vedení ve 14. minutě, kdy se trefil kapitán Stejskal. „Ale jinak první půle byla něco strašného, to nemělo z naší strany s fotbalem nic společného. První gól mohl chytat gólman, takhle dlouhý balon by měl mít. Ale na výkonu každého hráče bych mohl najít jen spoustu negativ. Dneska by byla pro nás i remíza dobrý výsledek. Bod bych bral,“ řekl po utkání trenér Jankova. Hosté srovnali rychle, za šest minut se hlavou trefil Konvička.

Pak to dlouho vypadalo, že zápas skončí remízou. Neurovnaná, místy až rozháraná hra, ve které se míč většinou pohyboval jen od vápna k vápnu, neslibovala další branky. Třináct minut před koncem ale kopali domácí roh, hosté odvrátili, vyhráli dva osobní souboje na polovině hřiště, na konci akce běžel sám na Wolka Volmut a po zemi kolem nohy poslal Vodňany do vedení 1:2, které vydrželo až do závěru. „My kopeme roh a během pěti vteřin dostaneme gól. K tomu opravdu není, co říct. Tři prohrané souboje na dvaceti metrech, nepřerušíme hru, to je vražda,“ zlobil se Ivo Čech.

Jankovské nečeká v následujících kolech nic jednoduchého. Třetí utkání na jaře je zavede do Veselí, ve čtvrtém pak doma přivítají silný tým z Tábora.

Gólový půst

Po hodech přišla na Rudolfov bída. Sedm gólů Kaplici v minulém kole pomohlo týmu z Perštátu nejen ze dna tabulky, ale i naladit se na střeleckou notu. V Soběslavi se mu však nezadařilo, střelecky se nikdo z Rudolfovských neprosadil. Domácí byli po celé utkání aktivnějším týmem a v 84. minutě rozhodli utkání Boháčem. Českobudějovický tým po úspěchu Čkyně v Kaplici klesl opět na poslední příčku přeboru.

V následujícím kole nečeká Rudolfov jednoduchý soupeř. Diváci z regionu se budou moci přijet podívat na další okresní derby, místní SK přivítá silnou Malši z Roudného. Hluboká hraje doma s Jindřichovým Hradcem.

Výsledky týmů z Budějcka: Roudné – Hluboká 6:1 (2:0), 27., 46. a 62. Kučera, 16. a 90. (+1) Trněný, 52. Fedorkiv – 74. Benhák, Soběslav – Rudolfov 1:0 (0:0), Boháč, Jankov – Vodňany 1:2 (1:1), 14. Stejskal – 20. Konvička, 78. Volmut.

Ostatní výsledky KP: Dražice – Třeboň 4:0, Lažiště – Táborsko B 1:2, Prachatice – Veselí 1:1, Jindřichův Hradec – Písek B 3:2, Kaplice – Čkyně 2:4.