Potvrzeno: Útočník Zdeněk Ondrášek míří na sever Evropy!

 
neděle, 18. března 2012, 14:08

Fotbalový klub SK Dynamo České Budějovice se dohodl s týmem norského vicemistra Tromsø IL na hostování Zdeňka Ondráška. Tento třiadvacetiletý útočník a bývalý člen reprezentační jedenadvacítky odchází do celku Tromsø IL na hostování s případnou opcí na přestup.

„Nyní je tedy potřeba ještě dořešit veškeré administrativní záležitosti a teprve poté bude hostování definitivní. Pokud by se hostování změnilo během letní přestávky v přestup, byl by to jeden z největších transferů, protože by se poprvé v historii Dynama podařilo prodat hráče přímo do zahraničí,“uvedl generální manažer Jiří Kotrba.

Jak nyní zpětně hodnotíte svoje působení v Dynamu?

„Osobně mohu své působení v Dynamu hodnotit pouze pozitivně! Dynamo je klub, kde jsem dostal první větší fotbalovou šanci a tím mi umožnil start do velkého fotbalu. Jen díky Dynamu a výkonům, které jsem zde předváděl, jsem dostal šanci přestoupit do zahraničí a udělat tak další krok v mém fotbalovém růstu.“

Kdy jste se dozvěděl o zájmu norského týmu Tromsø IL?

„O zájmu norského celku Tromsø IL jsem se dozvěděl od mého manažera teprve ve čtvrtek. O víkendu jsem se byl v klubu podívat a absolvoval tam i zdravotní prohlídku.“

Proč jste se nakonec rozhodl pro změnu působiště a co od něj očekáváte?

„Fotbalový klub Tromsø IL je norský vicemistr a příští sezónu tedy bude hrát poháry. Kvalitu celé soutěže pak jen potvrzují dlouhodobé úspěchy Rosenborgu v Lize mistrů. Proto jsem vůbec neváhal, je to pro mě šance, která by už nemusela přijít.“

Zdeněk Ondrášek s fotbalem začal v deseti letech v Baníku Stříbro, odkud se v roce 2000 přesunul do Blatné. Právě tam si ho vyhlédli funkcionáři Dynama, aby ho následně pak jako sedmnáctiletého přivedli do dorostu Dynama. Tam se vytáhlý útočník střelecky prosazoval a v sezoně 2007/2008 si také zkusil zahrát první ligu.

V roce 2009 byl na zkušené v Zenitu Čáslav, kde se spolu s Petrem Dolejšem mohl radovat z konečné druhé příčky v druholigové tabulce. Od sezóny 2009/2010 působí již stabilně jako člen užšího kádru A-týmu Dynama.

Zdeněk Ondrášek

pozice: útočník

datum narození: 22. prosince 1988

výška / váha: 186 cm / 79 kg

bilance v první lize: 65 zápasů / 14 gólů

bilance v sezoně 2011/2012: 16/8

předchozí působiště: Baník Stříbro (1998 – 2000), Sokol Blatná (2000 – 2005), SK Dynamo České Budějovice (2005 – 2008), Zenit Čáslav (2009), SK Dynamo České Budějovice (2009 – 2012).

reprezentace: U21 - celkem 3 zápasy

debut v první lize: 9. května 2007 Dynamo – Teplice 1:2

první ligový gól: 2. srpna 2009 Bohemians Praha – Dynamo 0:2

Tisková zpráva SK Dynamo České Budějovice

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Stále více jihočeských poboček pošt...

  • U Českého Krumlova hořel v pátek kamion,...

  • Na jihu Čech se od čtvrtka pohřešuje pět dětí

  • Na jihu Čech se stal závažný zločin....

Reklama